Jak się pozbyć miesiączki?

4 odpowiedzi
Witam, mam 22 lata. Pracuje jako modelka.
Nie planuję macierzyństwa. Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś leki lub zabiegi, dzięki którym mogłabym pozbyć się miesiączki na zawsze albo chociaż na pewien okres czasu (bez poważniejszych konsekwencji zdrowotnych)? Z uwagi na moją pracę jest to dla mnie dosyć kłopotliwe.
Witam. W trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej istnieje możliwość łączenia kilku opakowań pod rząd by miesiączka się nie pojawiła. Efektem ubocznym stosowania niektórych leków może też być zatrzymanie miesiączki, ale by stosować jakikolwiek lek należy mieć ku temu wskazania. Pozdrawiam.

Proszę bardzo rozważnie podejść do tematu i zbyt pochopnie nie podejmować decyzji, których konsekwencje mogą być nie odwracalne. Rozważyłbym system wewnątrzmaciczny z hormonem, który zmniejszy bardzo znacząco krwawienie z jamy macicy (miesiączka znacznie krótsza lub jej brak, skąpsza i mniej bolesna). Do wyboru jest kilka wkładek dostępnych na rynku. Metoda jest skuteczna, bezpieczna i odwracalna i co ważne działa głównie lokalnie, czyli w jamie macicy. Jajniki produkują własne endogenne hormony i zachowana jest często owulacja. Inną metodą jest implant podskórny (IMPLANON), który działa w innym mechanizmie , ale też często wyrażnie zmniejsza krwawienia. Na dłuższą metę unikałbym tabletek z grupy antykoncepcji hormonalnej między innymi z uwagi na zwiększone ryzyko raka piersi w przyszłości oraz inne działania niepożądane (zmiany masy ciała, libido itp). Szczegóły i dobór metody warto omówić z lekarzem ginekologiem, któremu będzie łatwiej coś Pani doradzić .BD
Witam,rozwiązaniem,które mogę Pani zaproponować,jest antykoncepcja hormonalna permanentna,tzn działająca przez okres stosowania wkładki domacicznej lub implantu podskórnego.W systemie domacicznym Jaydess zalecanym dla kobiet,które nie rodziły ,zawarty jest syntetyczny progesteron-Levonogestrel,który doprowadza do zaniku miesiączkowania,a w implancie podskórnym Implanon NXT-Etonogestrel,który zmniejsza krawawienia miesiączkowe,a ostatecznie też doprowadza do zaniku krwawienia.Oba systemy są ,oczywiście, odwracalne po ich usunięciu.Wraca miesiączkowanie i płodność.Polecam i zapraszam
Witam,
tak.