Witam Panie doktorze od pewnego czasu pojawiły się u mnie silne bóle nóg szczególnie prawej po zewnętrznej stronie poniżej uda aż do kostki . postanowiłam pójść do lekarza który mnie skierował do chirurga ten natomiast zerkną z daleka na moje nogi i powiedział tak to są żylaki proszę wykupić opakowanie Cyclo 3 forte i zgłosić się na ostrzykiwanie i musi pani nosić uciskowe rajstopy. Jestem bardzo zaniepokojona ponieważ nic mi lekarz nie wytłumaczył , wizyta trwała może 4 min bo kolejka straszna w przychodni. czy to ostrzykiwanie to normalna procedura , czym są żyły ostrzykiwane bo domyślam się ,ze żyły? Czy są jakieś inne metody i czy jest to uzależnione od zaawansowania choroby? Czy przedtem nie powinnam mieć usg żył i jeżeli mam nosić uciskowe rajstopy to musi to być jakiś specjalny rozmiar? Mam mnóstwo pytań i brak informacji. gdzie powinnam się zgłosić na wizytę aby uzyskac odpowiedzi na moje pytania bo do lekarza z przychodni nie wrócę , a ból jest coraz mocniejszy.
dr n. med. Michał Molski
dr n. med. Michał Molski
Chirurg naczyniowy, Flebolog, Chirurg
Więcbork
Na podstawie wyłącznie opisu lokalizacji żylaków niemożliwe jest określenie metody leczenia. Opis metod jakie są obecnie dostępne na świecie i wykonywane przeze mnie znajdzie pani na stronie szpitala eskulap - niestety tu nie mogę wkleić linku, proszę poszukać przez wyszukiwarkę. Metodę usuwania żylaków można określić dopiero po konsultacji w oparciu o badanie USG doppler. Jeśli chodzi o wyroby uciskowe to w zależności od zaawansowania choroby żylnej zalecany jest 1. lub 2. stopień kompresji. O dobór wyrobów uciskowych najlepiej poprosić lekarza podczas konsultacji lub udać się do odpowiedniego sklepu medycznego lub apteki. Rozmiar dobiera się w zależności od obwodów kończyny. Z żylakami najlepiej udać się do lekarza zajmującego się leczeniem żył czyli flebologa, który po zbadaniu nóg i wykonainu USG doppler żył zaproponuje optymalny sposób leczenia.

dr n. med. Tomasz Ciąćka
dr n. med. Tomasz Ciąćka
Chirurg naczyniowy, Chirurg, Flebolog
Warszawa
Witam Panią, należy wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych, zgłosić się na wizytę do chirurga naczyniowego/flebologa, gdzie będzie omówione badanie USG i w zależności od wyniku zaproponowane odpowiednie dla Pani postępowanie. Te dolegliwości bólowe, które u Pani występują mogą także wynikać z problemów z kręgosłupem lędźwiowym. Pozdrawiam. Zapraszam na wizytę.

Witam, bezwzględnie powinna Pani odbyć konsultację flebologiczną z pełnym badaniem dopplerowskim. Na jego podstawie można kwalifikować Pacjenta do różnych sposobów terapii. W pierwszej kolejności należy wykluczyć zakrzepicę, dalej ocenić wydolność układu głębokiego i powierzchownego, Zebrać wywiad chorobowy, zbadać Pacjenta i ustalić z nim sposób postępowania. Tak się prowadzi pacjentów flebologicznych w CM Vita-Medica (Warszawa, Zielonka lub Sulejówek). Zapraszam.

Witam
Proponuję umówić się na wizytę do angiologa - te lekarz, który zajmuje się zachowawczym (niechirurgicznym) leczeniem żylaków - jeśli one rzeczywiście są problemem, jeśli angiolog będzie uważał że trzeba leczyć Pana/Panią inwazyjnie to skieruje Pana/Panią do chirurga.
Pozdrawiam
Jan Biegus

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.