Jak porwadzić sobie z problemami żołądkowymi?

4 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie w pewnej sprawie. Mam 32 lata. Często miałem różne problemy żołądkowe w swoim życiu. Biegunki, zaparcia, bóle żołądka. Zróżnicowana dieta nie była moją mocną stroną i nie dbałem o to. Ważyłem ok 78 kg przy wzroście 188cm. Od 2 lat u mojego lekarza szukałem przyczyn tych problemów. Miałem zrobione badania krwi - norma, tarczyca - też ok. Gastroskopie miałem (gastrolog nie widział wskazań przy tym co mu mówiłem) ale zrobił i nic nie wykazał poza lekką nadżerką. Usg trzustki/ brzucha - ok. Z własnej inicjatywy zrobiłem badanie na nietolerancje glutenu. Wyszła lekka nietolerancja. Od prawie roku nie jem glutenu (oczywiście o ile w restauracjach można wierzyć), zmieniłem dietę - sporo warzyw, ryb, owoców. Zero gazowanych napojów. itd. Jednak ciągłe zmęczenie, brak siły, schudłem do 69 kg mimo, że jem bardzo dużo bo chcę przybrać na wadze nie udaje mi się. Wypróżniam się 2 - 3 razy dziennie. Sporo resztek pokarmów (papryka, pomidory, itd). Nie wiem, Tak jakby wszystko tylko przechodziło i nic się nie wchłaniało. Pieczenie w jelitach czasem i kłucie. Nigdy nie narzekałem na nadwagę. Ale nie odchudzając się chudnę i mnie to martwi. Coraz ciężej się mi pracuje bo nie mam energii. Czy ktoś z Państwa może mnie pokierować ? W którą stronę iść? Mój lekarz chyba nie ma pomysłu. Ja też nie wiem co to może być, tasiemiec, coś z jelitami? Może kolonoskopia powinna być wykonana? albo badanie kału? Dziękuję za informację. Pozdrawiam
W celu rozwiązania Pana problemu należy przeprowdzić szereg badań diagnostycznych w kierunku schorzeń układu pokarmowego: nieswoiste zapalenia jelit , choroby pasożytnicze, zaburznia wchłaniania i trawienia, zakażenia bakteryjne. Jestem pewien, że gastroenterolog po dokładnym zbadaniu Pana znajdzie przyczynę dolegliwości.

Problem zdrowotny wg przedstawionych danych , może dotyczyć zaburzeń czynności jelit. I tu tłem choroby mogą być ; alergia nie rozpoznana wcześniej, pasożyty, stany zapalne wywołane innymi czynnikami, cechy nadwrażliwości jelit. Należałoby się przeprowadzić diagnostykę trzustki. Serdecznie pozdrawiam Hjc
proponuje kolonoskopię i badania kału w kierunku pasożytów
Kał na resztki pokarmowe i kolonoskopia !!