Jak poradzić sobie z niskim libido partnera?

4 odpowiedzi
WitamMój partner ma 23 lata, a nie ma ochoty na sex (często się wykręca i mówi, że jest zmęczony i nie ma ochoty na seks). Jeśli chodzi o wzwód to nie ma problemu( zawsze), ale dziwnie i tak nie dochodzi do zbliżenia. Był moment, że myślałam, że to ze mną jest problem, ale wydaję mi się, że jedynie ma mniejsze potrzeby. Sam widzi, że zaczyna to mu przeszkadzać i nie wiemy gdzie iść i do kogo się udać?
Tak to jest temat na konsultację psychologiczną- co się dzieje w relacji, że nie mam ochoty na seks? Proszę iść do psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam. Zacznę od zmęczenia. Kiedy w umyśle dominuje jedna myśli „ Jestem zmęczony” trudno się dziwić, że seks nie przychodzi do głowy. Często nie widzimy związku między faktem, że bardzo intensywnie wydatkujemy swą energię na polu zawodowym tak, że nie starcza jej już na erotykę. Kolejnym „usypiaczem” libido jest stres. Narządy płciowe są obszarem, który jest w stresie gorzej ukrwiony. W chwilach stresu organizm nie planuje robienia z nich użytku. Wielkim wrogiem libido jest również depresja. Stres, emocjonalne urazy potrafią bardzo skutecznie zrujnować życie erotyczne. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się z wizytą do terapeuty lub psychologa-seksuologa. Często wskazane jest aby na terapię zgłosiła się para. Zaburzenia hormonalne mogą być również powodem dla którego życie seksualne słabnie. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią, przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Aby rozwiązać jakikolwiek problem potrzebne jest zgromadzenie wielu informacji zarówno od Pani jak również partnera, każde z was ma prawdopodobnie odmienne zdanie dotyczące waszego życia seksualnego. Problemy w związkach powinny być wspólnie rozwiązywane, dlatego uważam, że powinniście razem wybrać się do seksuologa. Pozdrawiam
Wiam Panią, problem z niskim libido może mieć prozaiczny bez względu na wiek, powód: zmęczenie, stres np; związany z pracą zawodową. Warto podjąć szczerą rozmowę w tym temacie i może w tym pomóc psycholog. jeśli nie są Panstwo z Warszawy jest możliwość konsultacji przez Skype