Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością o partnera?

6 odpowiedzi
Witam, Mam problem ze sobą (chorobliwa zazdrość), czy prowadzi pani jakieś terapie, czy można mi pomóc?
Witam,
Na podstawie tak niewielu informacji trudno jest mi precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. W swojej pracy bardzo często spotykam się z problemem zazdrości, natomiast bardzo ważny jest kontekst w jakim ona się pojawia. Proponuję wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam

Witam,
Są różne przyczyny chorobliwej zazdrości i na pewno da się z niej wyleczyć. Zapraszam do gabinetu w Łaziskach Górnych lub Katowicach na konsultację w celu ustalenia dalszej formy pomocy. Jeżeli ja nie będę mogła Pani pomóc, to na pewno polecę dobrego specjalistę. Pozdrawiam :)
Jak najbardziej chorobliwa zazdrość jest czymś, czym można, a pewnie i należałoby zająć się w toku terapii. To częsty problem, który jednak u każdego może mieć inne podłoże, zawsze natomiast jest przykry, bo nie pozwala cieszyć się relacją z drugą osobą. Zachęcam do kontaktu i pozdrawiam, Justyna Kała.
Witam. Dziękuję za kontakt. Tak, jest to możliwe. Z terapeutycznego punktu widzenia zachowania będące przejawem "chorobliwej zazdrości" wynikają z pewnych myśli automatycznych, które pojawiają się w określonych sytuacjach (pod wpływem specyficznych bodźców, tzw. "wyzwalaczy"). Zatem, jeśli zidentyfikujemy te sytuacje i pojawiające się w nich myśli, zbudujemy strategię podważania prawdziwości tych myśli, a w efekcie z dużym prawdopodobieństwem uzyskamy zmianę w zakresie zachowania (tj. przejawów zazdrości). Prowadzę terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego w celu doprecyzowania trudności i wypracowanie planu wsparcia. Z poważaniem
Witam,
to bardzo ważne, że zdecydowała się Pani pracować nad nadmierną zazdrością, ponieważ jest ona destrukcyjna zarówno dla obojga partnerów, jak i relacji. Im dłużej trwa taki stan, tym więcej szkód wnosi w związek i utrwala dysfunkcjonalne schematy zachowań.
Oczywiście zmiana jest możliwa. Podczas terapii skupiamy się między innymi na modyfikacji przekonań będących źródłem nadmiernej zazdrości, panowaniem nad destrukcyjnymi myślami i zwiększeniem samokontroli emocjonalnej, podniesieniem samooceny i poczucia własnej wartości. W konsekwencji pozwala na budowanie zaufania do partnera.
Pytała Pani czy prowadzę jakieś terapie. W tego typu problemach korzystam głównie z nurtów terapii systemowej i poznawczo-behawioralnej.
Zapraszam

Pozdrawiam
Wirginia Laskowska
Witam serdecznie,
oczywiście, że można pomóc w takiej sytuacji! Zapraszam na pierwszą wizytę, na której wstępnie zdiagnozujemy rozmiar problemu, ustalimy pierwsze strategie działania, by wyjść z tej sytuacji, a także podejmiemy decyzję, jak poprowadzić dalej terapię - indywidualnie, czy wspólnie z drugą połówką.
Pozdrawiam.