Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością i kontrola swoich emocji?

3 odpowiedzi
Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością i kontrola swoich emocji?
Witam,

Należy udać się na terapię w trakcie której specjalista przeprowadza obszerny wywiad z pacjentem a następnie pacjent określa cele terapeutyczne. Kolejnym krokiem jest diagnoza pacjenta i plan terapii. Terapia to proces który trwa określony czas a którego długości trwania nie da się okreśłić na tym etapie.
W związku z powyższym nie ma możliwości aby odpowiedzieć na pani/pana pytanie w tej odpowiedzi. Należy udać się na konsultację ze specjalistą. Zalecam konsultację z psychoterapeutą.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Witam! Nie ma jednej konkretnej metody, która służyłaby do radzenia sobie z problemem zazdrości i kontroli swoich emocji, są różne metody pracy, różne nurty terapeutyczne. Pewne metody sprawdzą się u jednej osoby, a ktoś inny może uważać, że są one dla niego niewystarczające plan pracy jest ustalany dla konkretnej osoby i jej potrzeb. Możliwość przepracowywania trudności oraz poznania metod radzenia sobie z różnymi problemami można uzyskać podczas pracy z psychoterapeutą. Pracę zazwyczaj podejmuje się po dokładniejszym omówieniu i zrozumieniu problemu, poznaniu mechanizmów podtrzymujących go. Istotne jest zebranie wywiadu, który może pomóc w wyjaśnieniu podłoża trudności.
W księgarniach dostępna jest również literatura o tematyce emocji i radzenia sobie z nimi lub radzenia sobie konkretnymi emocjami (np lęk, złość, wstyd itp), która może służyć za częściowe wsparcie. Sama literatura nie zastąpi jednak pracy ze specjalistą, może za to stanowić element psychoedukacyjny na temat emocji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Dzień dobry
Zazdrosci i trudność z kontrola emocji to kwestia to przepracowania na terapii, samodzielnie może być trudno poradzić sobie z czyms co wywołuje problem w funkcjonowaniu. Prosze udać się na konsultacje psychologiczna i ewentualna terapie.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk - psycholog dzieci i dorosłych w Łodzi