Jak długo leży się w szpitalu po usunięciu woreczka żółciowego?

12 odpowiedzi
Jak długo leży się w szpitalu po usunięciu woreczka żółciowego? dodam i jestem straszną panikara co do szpitali unikam wszystkich lekarzy jak ognia i czy jakoś się da żyć z tymi kamieniami czy konieczna jest operacja czy są jakieś tabletki na to bo igła i lekarz to moje dwa wrogi
Witam. Po usunięciu pęcherzyka laparoskopowo wychodzi się szybko ze szpitala - 1-2 dni. Jeżeli ma Pani ataki bólowe, to pęcherzyk należy usunąć. Pozdrawiam

Witam. Najczęściej po laparoskowym usunięciu pęcherzyka żółciowego pozostaje pacjent na 1 dobę w szpitalu.Kamica objawowa to wskazanie do operacji lub bezobjawowa u młodych osób. Zabieg jest wykonywany znieczuleniu ogólnym wobec czego będzie to dla Pani komfort
Po laparoskopowej operacji pozostaje się w klinice najczęściej ok. 8 godzin! Pozdrawiam serdecznie.
Wszystko zależy od szpitala. Zwykle w szpitalach publicznych jeśli mówimy o planowej cholecystektomii laparoskopowej ( usunięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową tj. robiąc 4 nieduże dziurki w brzuchu) pobyt trwa 3-4 dni. W szpitalach prywatnych np. Szpital Citocare w którym operuję pacjent przyjęty jest rano. Zabieg jest po południu i jeśli nic się nie dzieje na drugi dzień do południa idzie do domu. Niestety nie ma pewnych sposobów na usunięcie kamieni bez operacji. Z kamieniami można żyć dopóki nie dają dolegliwości tj. bóle brzucha , nudności po jedzeniu, czasem powodują ostre zapalenie trzustki. Jeśli są tego typu dolegliwości mówimy że kamica jest objawowa i są wskazania do leczenia operacyjnego. Najgorsza sytuacją jest taka kiedy do chodzi do ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego i trzeba operować w trybie pilnym. Wówczas ryzyko powikłań podczas operacji jest większe. Co do paniki to rzecz naturalna. Najważniejsze to mieć zaufanie do osoby leczącej wtedy wszystko znosi się lepiej i strach też jest mniejszy.
bez badania i bezpośredniej rozmowy z pacjentem trudno odpowiedzieć na wszystkie te pytania.
Dzien dobry,

Proszę pamiętać że objawowa kamica żółciowa grozi różnymi groźnymi dla życia powikłaniami np. ostre zapalenie trzustki, dróg żółciowych, perforacja pęcherzyka itd.
Tabletki nie pomogą , doraźnie zmniejsza jedynie ból.
Czas pobytu przy niepowikłanym przebiegu to kilka dni najczęściej 2-3 dni.
Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Wystarczy przez noc po operacji; jeżeli pęcherzyk się odzywał (kolka, bóle) to wymaga usunięcia. Jeżeli nic się nie działo a jedynie jest kamica w USG - to na pewno należy usunąć przy cukrzycy; w innych przypadkach już decyzja nie jest jednoznaczna.
Szanowna Pani,

W przypadku minimalnie inwazyjnej operacji laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego hospitalizacja po zabiegu trwa zwykle dobę (tzn. pacjent jest wypisywany do domu następnego dnia po operacji).

Istnieją ściśle określone wskazania do leczenia operacyjnego kamicy pęcherzyka żółciowego, ale praktycznie nie ma metody innej niż zabieg chirurgiczny, żeby pozbyć się tej choroby. Ryzyko operacji jest niskie, niższe niż ryzyko powikłań kamicy.

Proszę nie traktować lekarza jak wroga. Myślę, że jeśli zaprzyjaźni się Pani z chirurgiem i otwarcie powie o swoich obawach, uzyska Pani rzetelne informacje i dobrą opiekę.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Przy niepowikłanym przebiegu operacji i niepowikłanym przebiegu pooperacyjnym po laparoskopowym wycięciu pęcherzyka żółciowego pacjenta wypisuje się do domu w pierwszej dobie po operacji. W przypadku wycięcia pęcherzyka żółciowego sposobem klasycznym ("na otwarto") lub konwersji do zabiegu otwartego z laparoskopii zazwyczaj kilka dni po operacji trzeba spędzić w szpitalu (ok.3-5), przy czym mówimy o niepowikłanym przebiegu operacji i niepowikłanym przebiegu pooperacyjnym. Pozdrawiam!
Witam
Czy da się żyć to zależy czy są dolegliwości bólowe czy nie a także jakiej wielkości są kamienie. Jeśli jest ich dużo i są bardzo drobne to powinno się zoperować gdyż może dość do zapalenia trzustki na tle kamiczym a to może być nawet choroba śmiertelna. Trzeba pamiętać że obecność kamieni żółciowych w pęcherzyku to stałe drażnienie jego ścian i wywoływanie stanu zapalnego. Może się to zakończyć operacją w tak zwanym trybie ostrodyżurowym a to z kolei jest zawsze obciążone większym ryzykiem i możliwością powikłań. Obecnie więszość operacji pęcherzyka żółciowego wykonywanych planowo jest metodą laparoskopową. I pobyt w szpitalu po takiej operacji to kwestia 2 dni. Tabletek na rozpuszczenie kamieni żółciowych niema! ani żadne zioła też ich nie rozpuszczą. Pozdrawiam Magda Eberhardt
Dzień dobry,
Po zabiegu cholecystektomii laparoskopowej pozostaje się w szpitalu na ok. dobę.
Jeżeli ma Pani objawową kamicę pęcherzyka żółciowego (czyli taką, która daje dolegliwości) to najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie pęcherzyka, przed powstaniem stanu zapalnego. W tym celu proszę zgłosić się do Chirurga celem kwalifikacji co rozwieje Pani wszystkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Lek. Paweł Gołaszewski
Dzień dobry
Pobyt w szpitalu po zabiegu cholecystektomii można skrócić do 1 nocy. Lekarz nie jest wrogiem :)
Zapraszam na konsultację na pewno potrafię uspokoić każdego pacjenta :)
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski