Jak bezpiecznie schudnąć w wieku 12 lat? Wiem, że to odpowiednia waga przy takim wzroście, jednak czuję się grubo.
Moja waga waha się między 43 kg a 44, czasem 45 kg. Mam 12 lat, a mój wzrost to 152/153 cm. Z tego co wiem, moja waga jest odpowiednia do wzrostu i wieku, jednak źle czuję się w takim ciele. Jak mogłaby bezpiecznie schudnąć do 40, 41 kg?
Pani masa ciała jest w tej chwili jak najbardziej prawidłowa i odradzałabym stosowanie jakichkolwiek diet redukcyjnych.
Najlepsze w Pani przypadku byłoby stosowanie diety racjonalnej, różnorodnej - aby zapewnić organizmowi wszystkich składników odżywczych, potrzebnych do jego prawidłowego rozwoju, uwzględniającej Pani zapotrzebowanie energetyczne (czyli zapewniające tyle kalorii, ile Pani potrzebuje). Jeśli chce Pani nieco zredukować swoją masę ciała, najlepszym wyjściem byłoby zwiększenie aktywności fizycznej (np. spacery, pływanie, jazda na rowerze).

droga 12-latko. W Twoim wieku dziewczęta chcą być szczupłe i zgrabne, niestety jedzą dużo słodyczy, piją cole i energetyki i siedzą na ławkach ze smartfonami w dłoniach zamiast ćwiczyć, biegać , uprawiać sporty. Przyjrzyj się swojej diecie, czy nie sięgasz zbyt często po słodycze, nie jesz zbyt dużo cukru i nie pijesz słodkich napojów. Mała zmiana nawyków często pomaga.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.