Izotek a henna brwi i rzęs

5 odpowiedzi
Witam, jestem w trakcie kuracji izotekiem, czy sa jakieś przeciwskazania do zrobienia henny brwi i rzęs ?
Miałam problem z obrzękiem powiek, robiłam okłady na oczy i przemywałam solą fizjologiczna i problem zniknął.

Pozdrawiam
Proponuję obecnie powstrzymać się od tego typu zabiegów, podobnie jak innych, nie możemy mieć pewności jak skóra zareaguje, która przy izoteku jest bardzo wrażliwa. U każdej pacjentki może być różna reakcja, która jest nie do przewidzenia. Wszystko zależy od skłonności osobniczej, dawki leku itp.

Szanowna Pani

w trakcie leczenia izotretinoiną nie zalecam wykonywania tego typu zabiegów, ze względu na większą niż zwykle podatność skóry na urazy i mikrourazy oraz większą skłonność do wtórnych nadkażeń bakteryjnych - co szczególnie w okolicy oka może być niebezpieczne.
Pozdrawiam!

dr ARW
Szanowna Pani,

Podczas leczenia izotekiem dochodzi do "ścieńczenia" skóry, więc droga do przebycia przez substancje drażniące lub/i uczulające jest znacznie krótsza. Polecam wstrzymać się z takimi zabiegami do czasu zakończenia leczenia.

Zawarty w hennie związek utrwalający kolor - parafenylenodwuamina, może odpowiadać za objawy silnej alergii kontaktowej. Jeżeli po aplikacji, w tych okolicach pojawiał się rumień i obrzęk, zdecydowanie odradzam kolejną próbę. Warto z takim problemem wybrać się do ośrodka zakładającego naskórkowe testy płatkowe, które mogą potwierdzić alergię kontaktową na ten często uczulający związek.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry,
w okresie leczenia izotretinoiną doustną nie zaleca się wykonywania jakichkolwiek zabiegów na skórze z uwagi na zwiększoną urażalność skóry występującą w trakcie terapii. Pozdrawiam serdecznie OJ
Skóra podczas kuracji jest szczególnie wrażliwa i może nadmiernie reagować na zabiegi. Osobiście odradzam swoim pacjentkom tego rodzaju ingerencje na czas leczenia. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska