intepretacja wyniku eeg głowy

3 odpowiedzi
Eeg głowy dziewczynka lat 12.zapis wykonany w czuwaniu.modyfikowany artefaktami ruchowymi i mięśniowymi.Zróżnicowany przestrzennie.symetryczny i synchroniczny.RZ nieobecna.czynność podstawową stanowią fale alfa 8-10Hz o amplitudzie do 18uV z domieszką bardzo nielicznych rozsianych fal theta 7Hz o amplitudzie tła.w okolicach przednich dominuje niskonapięciowa beta z domieszką fal alfa i nielicznych theta.HV i Fs bez istotnego wpływu na zapis.Zapis z pogranicza normy niskonapięciowy.
Witam. Ja zajmuje się leczeniem dorosłych. Wynik dziecka należy skonsultować z neurologii dziecięcym.

Bardzo mi przykro, ale medycyna dziecięca jest poza moimi kompetencjami.
dr Andrzej Żytkowski
Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze!!!!! w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Badanie EEG najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.
Proszę udać się do lekarza, który badanie zlecił i zna pacjentkę, droga na skróty często prowadzi donikąd.