integracja strukturalna, rolfing

13 odpowiedzi
Witam. Jestem dwudziestodziewięcio latkiem i mam zdiagnozowane następujące problemy: skręcona miednica, w lewej stornie uniesiona co powoduje skrócenie kończyny lewej, płaskostopie, przodopochylenie miednicy, prawa kończyna lekko zrotowana na zewnątrz (problemy z rotacją wewnętrzną). Jestem po przebytej chorobie Scheuermanna w młodości, obecnie odczuwam bolesności w odcinku piersiowym i krzyżowym z prawej strony. Czy jest ktoś z Łodzi, kto zajmuje sie integrację strukturalną lub też technikami podobnymi, kto mógłby mnie "wyprostować" i usunąć wszelkie dysproporcje, skorygować wady postawy oraz wyregulować napięcie mięsniowe? (to nierównomierne napięcie jest u mnie jedną z przyczyn "poskręcania" różnych części ciała). Jakie techniki w moim przypadku byłyby wskazane? Czy w tym wieku jest szansa by było lepiej z moim ciałem? (przepraszam za tak prosty język). Chciałbym uprawiać swój ulubiony sport bez większego ryzyka kontuzji.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Witam. Jest Pan młodym człowiekiem i wszystko można robić. Na pewno zawsze warto próbować! Nie może Pan być bierny w działaniu przy takim dysbalansie, ponieważ w przyszłości będzie się to wiązało z dużymi problemami układu kostno-mięśniowo-więzadłowego. Zapraszam na wizytę, wtedy będę mógł powiedzieć więcej. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam. Odpowiadając na Pana pytania, wszelkie techniki z zakresu terapii manualnych byłyby mile widziane. Z polecanych przeze mnie, będzie na pewno masaż tkanek głębokich.
Z tego co Pan pisze, ma Pan funkcjonalne skrócenie. Z tego względu należy skupić się na rozluźnieniu napiętych struktur, celem eliminacji bólu.
Oczywiście, da się z tym pracować z dobrymi efektami. W każdym wieku jest szansa "by było lepiej z ciałem". :)
Z Łodzi polecam Ewę Rzewnicką.
Pozdrawiam.
W razie pytań, zapraszam.
Myślę że w Łodzi na pewno ktoś się znajdzie kto sie panem odpowiednio zajmie. Moje pytanie: jakie ma pan odczucia jesli chodzi o to "poskręcanie"? Bo to że ktoś gdzieś stwierdził zaburzenia w strukturze nie koniecznie oznacza że funcjonalnie nie jest pan sprawny. Skupiłbym się bardziej na przywróceniu prawidłowych wektorów sił w ciele a niżeli tylko na strukturze.
Witam.
Zawsze jest szsnsa żeby było lepiej. Istotna będzie motywacja, której widzę Panu nie brakuje oraz dobry terapeuta, który odpowiednio podejdzie do problemu. Niestety nie jestem w stanie polecić takiej osoby z Łodzi gdyż jest to zbyt daleko ode mnie ale na pewno jest tam sporo dobrych terapeutów.
Pozdrawiam.
Witam, niestety nie mam możliwości udzielenia Panu takiej informacji przez serwis. Może Pan także spróbować terapii u fizjoterapeutów pracujących również innymi metodami(manipulacja powięzi Stecco, Osteopatia, Łańcuchy GDS). Sądzę że tutaj powinien móc Pan ich znaleźć. Pozdrawiam
Szanowny Panie,
przykro mi bardzo, ale Łódź nie leży w obszarze mojej działalności.

Życzę powodzenia i pozdrawiam,
M.C.
Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który poprzez profesjonalną rehabilitację zmniejszy u Pana dolegliwości bólowe i poprawi funkcjonalność. Oprócz integracji strukturalnej pomocne tu będą terapia manualna, czy też koncepcja PNF. Zwykle w pańskim wieku sportowcy przeżywają swój najlepszy okres w karierze, także jeszcze wiele można zdziałać. Pozdrawiam i powodzenia.

W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Z taką historią choroby powinien Pan chociaż raz na rok lub na 2 lata stale korzystać z pomocy osteopaty/specjalisty/fizjoterapeuty. Jeżeli występują dolegliwości oznacza to, że możliwości kompensacyjne organizmu się u Pana wyczerpują. Potrzebuje Pan kompleksowej terapii, a nie konkretnych technik. Pana wiek nie stanowi żadnej przeszkody w terapii, podobnie jak większość dyscyplin sportu po odpowiedniej terapii jest dla Pana dostępnych. Niestety nie mogę Panu pomóc w poleceniu osoby w tamtym rejonie, myślę, że znajdzie Pan pomoc szukając w tym regionie dobrego osteopaty.
Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji
Nie jestem z Łodzi więc nie pomogę ale szansa zdecydowanie jest. Życzę powodzenia!
Dawid Żak powinien sobie z tym poradzić
Witam serdecznie.
Tkanka powięziowa, która determinuję wszystkie kompensacje, zmiany, które zaszły w Pana ciele, na całe szczęście - jest podatna na zmianę ( plastyczna ) przez całe Nasze życie. Więc opisane przez Pana dolegliwości są całkowicie odwracalne.
Musimy zadać sobie ważne pytanie: Co się stało i co spowodowało szereg kompensacji, których Pan wymienił. Dodatkowo, czy pojawiają się objawy kliniczne tj. ból, osłabienie, dyskomfort itp. Jest też taka możliwość, że układ skompensował się w taki sposób aby działać prawidłowo.
Należy odszukać najważniejszy region i od Niego rozpocząć.
Zalecam terapię metodą Manipulacji Powięzi wg Luiggi Stecco.
Pozdrawiam
Mgr Piotr Iberhan
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Niestety nie nie znam nikogo w Łodzi ale mogę polecić z czystym sumieniem Andrzeja M'hango z Kielc. Co do Pańskich pytań ciężko jest cokolwiek powiedzieć bez możliwości zbadania i oglądnięcia pacjenta. Na pewno wiele struktur można rozluźnić i tym samym w długofalowym działaniu poprawić wizualnie dany obszar ciała. Czy akurat ta lub inna metoda będzie lepsza? Wybór należy do terapeuty a najlepiej takiego który posiada szeroki wachlarz umiejętności. Na pewno w Pana przypadku ważne będzie i poprawianie na poziomu strukturalnego jak i funkcjonalnego. Pozdrawiam
Rolfing byłby dobrym rozwiązaniem, ale terapia manualna w modelu holistycznym także polega na przywróceniu prawidłowego napięcia, więc warto zainteresować się także takim terapeutą. Wyszukiwarka terapeutów terapii manualnej w modelu holistycznym jest na stronie: ctmrakowski.pl/
Niestety nie znam nikogo z Łodzi, ale zapraszam do siebie, jeśli nie przeraża Pana odległość.
Pozdrawiam
Z.K