insulinooporność

10 odpowiedzi
Witam serdecznie,Po wielu nieudanych próbach schudnięcia, wreście odkryłam przyczyne: insulinooporność.
Czy ma Pan doświadczenie i rezultaty w tym temacie?
Witam serdecznie i dziękuję za Pani pytanie. Insulinooporność, podobnie jak inne zaburzenia metabolizmu cechujące się zmienioną reaktywnością organizmu na hormony czy też zaburzenia ich produkcji są podstawą mojej działalności. Problem ten bowiem niestety dotyka bardzo wielu osób i trzeba się z nim zmierzyć aby uzyskać zakładane efekty terapeutyczne. Zatem odpowiadając na pani pytanie - tak, mam duże doświadczenie w pracy i walce z insulinoopornością - prawidłowa i zdrowa dieta pozwalają "wyostrzyć" reakcję organizmu na insulinę redukując niekorzystny wpływ tej dysfunkcji.

Dzień dobry,
mam doświadczenie pracuję od ośmiu lat z pacjentami miedzy innymi z insulinoopornymi Rezultaty są jak zwykle różne u jednych rewelacyjne u innych słabe . Czasem dokładaja się do tego inne problemy. Zapraszam na wizytę
Dzień dobry!

Coraz więcej pacjentów zgłasza się do dietetyków z tym problemem. Oczywiście mam doświadczenie w tym temacie. Bez odpowiedniej diety osoby cierpiące na insulinooporność nie mogą schudnąć. Przy tej jednostce chorobowej bardzo ważny jest rozkład węglowodanów, białek i tłuszczy. Zapraszam na wizytę z wynikami badań laboratoryjnych.
Witam. Jako dietetyk kliniczny pracuje z pacjentami cierpiącymi na insulinooporność. Aktualnie prowadzę w tym zakresie 2 pacjentów. Udaje im się gubić zbędne kilogramy, ale także poprawiają się ich wyniki badań, co zawsze jest piorytetem.
Insulinoopornosc jest stanem, który bezwzględnie wymaga dietoterapii. Jest ona coraz powszechniej spotykana i rzeczywiście zle dobrana dieta uniemożliwia schudnięcie.Zapraszam do kontaktu telefonicznego. Chętnie Pani pomogę.
Dzień dobry,
Owszem insulinooporność to znany mi temat, niestety niejedna osoba boryka się z tym problemem. Zdrowa i zbilansowana dieta w tym przypadku to podstawa, dlatego należy ograniczyć spożycie węglowodanów prostych, a codzienny jadłospis powinien opierać się na produktach charakteryzujących się niskim indeksem glikemicznym. Zapraszam do gabinetu, gdzie szczegółowo będziemy mogły omówić zasady diety i ułożyć indywidualny plan żywieniowy.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Dzień dobry,
tak, przy pełnejwspółpracy możemy osiagnąć rezultaty.
Niemniej rozumiem , że miała Pani bania krzywej cukrowej? Na jakiej podstawie stwierdzono insulinooporność. W przypadku tej jednostki chorobowej warto sprawidzić również poziom kortyzolui poziom trójglicerydów.
Czy prowadzi Pani dziennik zywieniowy ? - pozwala to na stwierdzenie co wywołuje uPani skoki insuliny. Przy problemach z insuliną czasem można "przytyć" spozywając produkty powszechnie uważana ze zdrowe.
Polecam konsultację dietetyczna z wynikami badań.

pozdrawiam
Należy indywidualnie podejść do tematu, mając na uwadze inne choroby współistniejące i ogólny stan pacjenta. W zależności od Pani stanu zdrowia będzie zależał czas oraz tempo redukcji masy ciała. Warunkiem dobrej i trwałej redukcji masy ciała jest stosowanie naturalnych, nieprzetworzonych produtktów oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń specjalisty.
Insulinooporność to, niestety, dość powszechny problem. Dieta daje dobre efekty, ale redukcja masy ciała nie jest spektakularna. Należy uzbroić sie w cierpliwość i zawalczyć o swoje zdrowie.

Miłego dnia :)
Dzień dobry,
Jak najbardziej, mam doświadczenie w tej tematyce i moi pacjenci, jeśli tylko przestrzegają zaleceń, osiągają pozytywne efekty.
Zachęcam do skorzystania z moich usług! :)
Pozdrawiam serdecznie,
mgr Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
dietetyczny.guru