Ile odczekać przed powtórzeniem profesjonalnego wybielania zębów

35 odpowiedzi
Wybielałam wczoraj zęby profesjonalnie w gabinecie stomatologicznym, jednak efekty pozostawiają sporo do życzenia. Moje zęby jeszcze przed zabiegiem miały żółtawy, ale nie za ciemny kolor. Po wybielaniu lampą według pani higienistki rozjaśniły się o 4 tony, ale jeszcze jak szukała wcześniejszego koloru na skali to uważam, że wybrała ciemniejszy, niż były w rzeczywistości. Podsumowując, efekt to pewnie jakoś 2, może 3 tony jaśniejsze zęby i to tylko na górnej szczęce - na dolnej praktycznie zupełnie bez zmian. Sama pani higienistka po zobaczeniu zębów powiedziała tylko, że "dół sie nie wybielił" i poradziła wybielić jeszcze raz za pół roku "to juz będzie świetnie". Dodatkowo zalecono mi trzymanie się ścisłej białej diety przez aż 14 dni, najdłużej, jak słyszałam. Pani higienistka twierdziła też, że zeby będą najbielsze tak 3-4 dni po zabiegu, czy to możliwe? Słyszałam raczej, że najbielsze są, jak można się spodziewać, tuż po. Ogólnie, jestem mocno rozczarowana i chciałabym jak najszybciej powtórzyć zabieg gdzieś indziej. Ile powinnam odczekać, zanim powtórzę wybielanie? Z góry dziękuję.
W przypadku wybielania w gabinecie,stomatolog używa bardzo mocnych substancji wybielających - 30% wody utlenionej lub nadtlenku karbamidu.Substancje te nie są obojętne na szkliwo,a wręcz je uszkadzają.Zęby mają "pamięć" koloru i nawet po skutecznym rozjaśnianiu,najpóźniej po 6 miesiącach kolor powróci.Ja bym się wstrzymała przynajmniej do pół roku z ponownym wybielaniem,a do tego czasu kupiła w sklepie stomatologicznym MI Pastę lub Tooth - Mousse ,czyli szkliwo w płynie,aby je zregenerować.Pozdrawiam!

Witam!
Nie wiem, jaki preparat był zastosowany u Pani do wybielenia zębów i ile czasu zęby były wybielane. Dlatego ciężko określić na 100% bezpieczny odstęp między wybieleniami. Dwa tygodnie prawdopodobnie powinny być bezpieczne. Musi mieć jednak Pani świadomość że czasem budowa szkliwa zęba, czy rodzaj przebarwień, uniemożliwiają osiągnięcie idealnego efektu wybielenia i sytuacja może się powtórzyć. Oczywiście można spróbować jeszcze raz. Ewentualnie zastosować nakładki wybielające do stosowania domowego.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
Stabilizacja koloru po wybielaniu trwa ok 2 tygodni i w tym czasie zęby mogą lekko powrócić do stanu poprzedniego lub wręcz przeciwnie rozjaśnić się bardziej. Niestety wybielanie jest zabiegiem, którego efektu końcowego nie da się przewidzieć. Może Pani nigdy nie uzyskać pożądanego koloru. Po wybielaniu gabinetowym często stosuje się również wybielanie nakładkowe w domu i to moim zdaniem może Pani wykonać od razu. Może to polepszyć efekt ale nie musi - w tym czasie bezwzględnie należy utrzymywać białą dietę!
Od roku niezajmująca sie juz stomatologią, przykro mi nie pomogę....
Radzę Pani za 3msc. przeprowadzić wybielanie nakładkowe trwa to trochę dłużej,ale jest bardziej skuteczne i trwalsze ,pozdrawiam
Witam!
W poprzednich postach od Państwa wypowiadałam się o ryzykownym zabiegu wybielania naświetlaniem np. lampą Beyond przy użyciu bardzo stężonego preparatu. Metoda ta jest szybka, natomiast bardzo kontrowersyjna. Szczegóły tej metody przed zastosowaniem powinna Pani poznać szczegółowo przed jej zastosowaniem i postępowaniem po wybielaniu. Tu nie mogę się wypowiadać, gdyż nie ja byłam świadkiem przygotowania teoretycznego pacjentki przed rozpoczęciem wybielania. W mojej praktyce nie stosuję tej metody, aby unikną np. sytuacji jaką Pani opisuje. Polecam wybielanie metodą nakładkową, kiedy pacjent przy użyciu specjalnie dla niego wykonanych nakładek oraz odpowiedniego instruktażu wybiela się sam w nocy 6-8 godzin. Pozytywem tego wybielania jest o wiele mniejsze stężenie środka wybielającego i możliwości kontroli wyników wybielania w trakcie jego trwania. Pacjent zatrzymuje szyny i po ok.8 miesiącach, kiedy tonacja zębów zmieni się na skutek spożywanych pokarmów, płynów ponawia wybielanie przez jedną noc. Pacjent dostaje dodatkową ilość środka wybielającego na taką sytuację. Pyta Pani o "białą dietę". Po wybielaniu nakładkowym trwa podczas wybielani i dodatkowo 3 tygodnie. W tym czasie nie należy również robić wypełnień, gdyż zaburzone, w wyniku remineralizacji jest szkliwo zębów. Utrudnia to oczywiście cykl życia codziennego, lecz daje bardzo dobre efekty. Nie wiem również i nie mogę się ustosunkować do wypowiedzi higienistki. Proszę porozmawiać z osobą kompetentną, decyzyjną w placówce.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Przede wszystkim proszę zrezygnować z wybielania w gabinecie bo to rzadko daje spektakularne efekty. Lepiej w gabinecie zrobić specjalne nakładki na zęby. Do tych nakładek dostaje sie specjalny żel i wybiela sie samemu w domu. Po dwóch tygodniach na pewno uzyska Pani zniewalający efekt.
Witam serdecznie,
Jest wiele czynników, które wpływają na efekt wybielenia zębów. Są to między innymi pełna higienizacja, która powinna być wykonana przed wybielaniem zębów, w celu usunięcia osadów. Oprócz tego, należy zastosować odpowiednią technikę wybielania z odpowiednim preparatem wybielającym. Samo wybielanie powinno być przeprowadzone przez doświadczoną higienistkę.
Sam efekt jest też zależny od rodzaju przebarwień, które są obecne na zębach. Wypełnienia i korony niestety nie ulegną rozjaśnieniu na wskutek wybielania.

Ciężko mi ocenić dlaczego na dolnej szczęce efekt wybielenia był mniej widoczny. Warto zawsze wspólnie z higienistką porównać zęby przed i po wybielaniu razem z kolornikiem i wspólnie ustalić, jaki jest obecny kolor zębów. Można też zrobić zdjęcia z kolornikiem w celu porównania efektu przed i po.
Jeśli chodzi o białą dietę, to tydzień białej diety powinien całkowicie wystarczyć. Wiadomo, że im dłużej unika się produktów, które sprzyjają powstawaniu przebarwień, tym wolniej będą powstawać osady i przebarwienia, które będą zmniejszać efekt wybielenia zębów.

Jeśli chodzi o częstość wybielania zębów lampą, to nie powinno się tego robić częściej niż 1 raz na rok. Można za to wspomóc takie wybielanie, uzupełniając je za pomocą wybielania nakładkowego. Warto podkreślić, że bezpieczne jest jedynie stosowanie nakładek wykonanych indywidualnie w gabinecie. W innym przypadku żel wybielający może uszkodzić okoliczne tkanki i może być przez to niebezpieczny dla naszego zdrowia.
Witam Panią, moim zdaniem jedyną skuteczną długoterminowo metodą wybielania zębów jest nocna nakładkowa metoda wybielania zębów. Jest to zarówno najbardziej skuteczna jak i przebadana procedura. Troszkę uciążliwa do przeprowadzenia ale daje bardzo dobre efekty. Polecam i pozdrawiam.
Witam.
Zapraszam na konsultację, nie jest możliwe bez badania ocenić stan Pani zębów, kolor i efekt wybielania.Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
Dzień dobry,
Co do długości czasu jaki powinien minąć pomiędzy kolejnym wybielaniem są różne poglądy - jednakże w zależności od zastosowanej metody okres pół roku to absolutne minimum. Częstsze stosowanie tego typu zabiegów może np powodować podrażnienia dziąseł. Każdy z nas marzy o białym uśmiechu, jednakże według mnie nie warto często stosować tego typu zabiegów, gdyż mogą one osłabić żeby, co odbije się negatywnie na ich kondycji zdrowotnej. Proszę pamiętać, że przed zabiegiem wybielania, konieczny jest przegląd uzębienia pod kątem próchnicy i nieszczelności plomb. Trzeba też bardzo dokładnie ściągnąć kamień i wypiaskować zęby.
Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wszystko zależy od tego jaki był to preparat wybielajacy i jak duży cykli zostali podczas wybielania przeprowadzonych. Zwyczaj można powtórzyć jeden cykl po 2 tyg w celu dobielenia zębów. Ale warto zwrócić uwagę na to,że każde zęby mają swoją granicę wybielenia i nie zawsze uda nam się uzyskać efekt o jakim myślimy. Biała dieta przez 2 tygodnie to standardowy i prawidłowy czas.
Witam> Efekt wybielania rzeczywiście widoczny jest po kilku dniach. Zazwyczaj nieco ciemniejszy niż zaraz po wybielaniu. Długość trwania białej diety zależy od agresywności wybielania. Wybielanie generalnie powoduje sporowacenie szkliwa. Zatem może występować nadwrażliwość zębów a w porach szkliwa gromadzić się mogą barwniki z pokarmów i napojów. Powtórzenie zabiegu uważam , że możliwe jest już po dwóch miesiącach. Jednak następny taki zabieg dopiero po 6 miesiącach. Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Witam tak naprawdę efekty wybielania można oceniać po7 dniach od zabiegu i zależą od tego ile wiązań tlenowych. zostanie zerwanych w szkliwie a budowa szkliwa jest sprawą indywidualną.Proponuję zaczekać jeszcze pare dni,natomiast ponowne wybielanie zaleciłabym po pół roku ,każdy taki zabieg nie jest obojętny dla zębów
Postępowanie pozabiegowe uzależnione jest od zastosowanego systemu wybielającego . Niektóre systemy posiadają zestawy do domowego wybielania uzupełniającego , jeśli efekt wybielenia jest niewystarczający lub też pasty wybielające pogłębiające rezultat wybielania.W zapytaniu nie ma informacji jaki materiał wybielający został zastosowany i czy został przeprowadzony pełny zabieg wybielania zalecany przez producenta oraz czy występowała nadważliwość po lub w trakcie zabiegu.Materiały wybielające mają obecnie rożny skład oraz różnią sie procentowością czynników działających, efekt wybielenia o 4 tony jest niewielki i powtórzenie zabiegu tym samym materialem prawdopodobnie również nie przyniesie oczekiwanego rezultatu . Zaleciłabym 6 tygodniową przerwę i powtórzenie wybielania innym systemem wybielającym.Obecnie dostępny jest system Prevdent lączący skutecznie działający 6% nadtlenek wodoru jako czynnik wybielający z nanohydroksyapatytem remineralizującym szkliwo i zmniejszającym wrażliwość oraz naprawiającym szkliwo .
Witam,
Wybielanie zębów nie u każdego pacjenta daje oczekiwany efekt po pierwszej wizycie. Są osoby, u których uzyskuje się pożądany kolor bardzo sprawnie. Niestety u części pacjentów trzeba profesjonalne wybielanie przeprowadzone w gabinecie wspomóc dodatkowym wybielaniem np. nakładkowym w domu. Zalecenia co do częstotliwości i szybkości przeprowadzenia kolejnego zabiegu to bardzo indywidualna sprawa i zależy min. od ew. nadwrażliwości zębów i dziąseł po przeprowadzonym zabiegu. Decyzje o kolejnych krokach musi Pani podjąć wspólnie z lekarzem dentystą nadzorującym leczenie.
Z poważaniem,
Anna Wysokowicz-Zimniak
Szanowna Pani, odpowidając na Pani pytania; po pierwsze najsilniejszy efekt jest oczywiście bezpośrednio po wybielaniu. Po 3-4 dnia kolor się stabilizuje i otrzymujemy ostateczny rezultat. Aby uzyskać "najjaśniejsze" zęby wskazane jest uzupełnienie procedury o wybielanie nocne (w domu). Przedzabiegiem nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić o ile tonów zmieni się barwa zęba to cech indywidualna. Jedne zęby są bardziej podatne na proces wybielania inne mniej. Efekt wybielania zazwyczaj jest silniej widowczny na górnych zębach jednak rzadko różnica jest bardzo wyraźna. Biała dieta ma sens przez 7 - 10 dni. Pełny zabieg wybielania można powtózyc za około 6 miesięcy, można natomiast już teraz zastosować wybielanie nakładkowe (nocne). Ostatnia ale najważniejsza kwestia: z Pani opisu wynika jakoby zabieg wykonywała higienistka. Jeśli było tak istotnie to jest to poważne wykroczenie, ponieważ zabieg wybielania moga przeprowadzać tylko i wyłącznie lekarze. Pooztsaje wątpliwośc czy kiepski efekt zabiegu oraz nieprawdziwe informacje, które zostały Pani przekazane nie są wynikiem wykonania go przez nieuprawnioną (czytaj nie posiadająca właściwej wiedzy i umiejętności osobę). Ukony Rafał Radzewski
w rojekdental.pl przed wybieleniem dokładnie analizyjemy zdjęcia kolor i docelową barwę zębów ,dobieramy odpowoednie środki do wybielania zębow ,w zależnosci od tego jaka metoda została wybrana oraz jaki preparat więć ciężko doradzić ale myślę że mogła by pani zrobić ten zabieg jeszcze raz w krotkim czasie po
pozdrawiamy
Dzień dobry,
wybielać zęby można nie częściej niż raz na 6 miesięcy, a białą dietę stosować przez 3 dni. Takie są zalecenia do preparatów, które ja stosuję. Zbiegi stomatologiczne można wykonywać po dwóch tygodniach. Nie zauważyłam aby u moich pacjentów zęby były znacząco jaśniejsze po 3-4 dniach po zabiegu, choć spotkałam się z takim poglądem.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Dzień dobry. Proponuję spokojnie odczekać kilka dni, oswoić się z kolorem przy różnym oświetleniu i skonsultować ze stomatologiem. Z mojego doświadczenia wynika, że występują ogromne różnice w osobniczych reakcjach na rożne metody wybielania. Jeśli było to wybielanie "chemiczne" lub "chemiczne" akcelerowane światłem to na pewno warto dać zębom kilka tygodni wytchnienia i skonsultować możliwość i warunki wybielania np. laserem. Kłaniam się, RS
Najlepsze efekty wybielania uzyskuje się niestety przy pomocy nakładek i niskich stężeń preparatów wybielających. Wymaga to wykonania indywidualnych nakładek i noszenia ich (z żelem wybielającym) kilka godzin dziennie lub spania w nich.
Jak sie chce mieć ładny efekt, to trzeba się trochę namęczyć.
Z mojego doświadczenia wiem, ze taki sposób jest delikatny dla zębów i trwały.
Fakt, nie każde zęby wybielają się do "snow-white"
A "dieta biała" u mnie obowiązuje 2 miesiące ;)))
Z powtarzaniem tekiego samego zabiegu bym się zastanowiła. A na pewno chwilębym dała zębom na "dojście do siebie"
pozdrawiam
Rozumiem z opisu , że wybielanie w gabinecie stomatologicznym odbywało się z akceleracją lampy do wybielania ? Jeżeli tak, to tego typu wybielanie można uzupełnić tzw. wybielaniem nakładkowym / nocnym / . Jeżeli nie ma nadwrazliwości zębów po wybielaniu lampowym , to wybielanie nakładkowe można zacząć już po kilku dniach od zabiegu. Zakładam oczywiście, że wszelkie osady nazębne były przed zabiegiem usunięte. Pozdrawiam .
Dzień dobry,
niestety ,żeby dać odpowiedż na nurtujące Panią pytania nie obejdzie się bez wizyty w gabinecie-tak więc zapraszam.Gabinety stosują różne środki,różnych firm-bardziej lub mniej renomowanych.Co można Pani obecnie zaproponować,żeby uzyskać zadowalający Panią efekt ,mogę stwierdzić po badaniu i kosultacji w gabinecie.Serdecznie pozdrawiam
Szanowna Pani. Wybielanie zębów lampą daje chwilowy efekt mocnego rozjaśnienia , które jest spowodowane dehydratacją szkliwa ( czyli odwodnieniem ), który to efekt po kilku dniach niestety mija i należy oczekiwać mnie spektakularnych wyników. To tyle jeśli chodzi o wybielanie lampą. Jeśli chodzi o następne wybielanie to rzeczywiście - najwcześniej za pół roku, szkliwo musi się zregenerować .
witam
Efekty wybielania zębów sa indywidualne. Nie zawsze zeby wybiela się do najjaśniejszego koloru ze wzornika. Niekiedy nie można w ogóle osiągnąć tak jasnego efektu. Jeśli chodzi o dietę zalecono Pani prawidłowy czas na wstrzymanie sie od spożywania produktów które mogą zabarwić zęby. Kolor po wybielaniu stabilizuje się od 3-4 tygodni , dlatego na efekt końcowy musi Pani jeszcze trochę poczekać. Jeżeli nie będzie miała Pani dolegliwości bólowych wybielanie można powtórzyć za pół roku.
Pozdrawiam Marcin Grochocki
Witam.
Niestety sam zabieg wybielania gabinetowego nie zawsze daje pożądane efekty. Bywa, ze trzeba go wspomagać wybielaniem w domu. Do tego celu stosuje się nakładki indywidualnie wykonywane dla każdego pacjenta w laboratorium technicznym na podstawie wycisku lub skanu. Ta technika to wygodne uzupełnienie wybielania gabinetowego ponadto pozawala odświeżać efekt wybielania na długo po zabiegu ( ja mam swoje od 5 lat, nakładam co pare miesięcy).
Czy przed wybielaniem były wykonywane zdjęcia z kolornikiem?
14 dni to faktycznie dosyć długo jak na ścisłą białą dietę chociaż czerwonego wina, buraków i borówek warto unikać nawet przez tak długi czas.
Czy po wybielaniu wystąpiła nadwrażliwość? Zapraszam na konsultacje w sprawie poprawy estetyki.
Serdecznie pozdrawiam,
Joanna Mastalerz-Kulik
Jeżeli nie ma Pani dolegliwości bólowych i nadwrażliwości zębów, zapraszam na wykonanie wybielania metodą nakładkową, które jest bardziej skuteczne i w każdej chwili Pani sama w domu może powtarzać cały proces.
Sugeruję wizytę: - 800 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Efekt wybielania zalezy od zeba, jego struktury, ilosci szkliwa i zebiny. Jesli efekt nie satysfakcjonuje Pani, proponuje spróbowac wybieic zęby metodą nakładkową. Metoda nakładkowa daje Pani ta przewage nad wybielaniem gabinetowym, ze moze Pani dobielac zeby jesli kolor powroci. Prosze pamietac, ze kolor zawsze sie zmienia po pewnym czasie od zakonczenia wybielania. Zazwyczaj bezposrednio po wybielaniu zeby sa duzo bielsze niz 2 tygodnie po wybielaniu. Natomiast kolor zebow po wybielaniu nie powinien wrocic w tak krotkim czasie do koloru wyjsciowego. Proponuje odczekac 6 miesiecy, zeby zęby mogły trochę odpocząć. Jesli chodzi o ocene koloru wyjsciowego to proponuje samodzielnie go ustalic i zweryfikowac z tym jak oceni kolor lekarz lub higienistka. Zycze powodzenia Aleksandra Bąk
Witam,ścisła biała dieta obowiązuje 3 dni, potem unika się mocn barwiących pokarmów przez 14 dni. Powtórzyć można od razu. Zęby muszą być przygotowane do wybielania poprzez czyszczenie i piaskowanie,pozdrawiam.
Ogólnie to polecam metodę nakładkową, bowiem wybielanie gabinetowe z reguły nie przynosi oczekiwanych efektów. Dla efektu lepiej się pomęczyć 7-8dni z nakładkami i białą dietą niż powtarzać wybielanie łukiem plazmowym. Zęby rzeczywiście powinny być najbielsze od razu po wybielaniu, potem mogą lekko ściemnieć. W zasadzie nie ma większych przeciwwskazań do wybielania nakładkowego tak po miesiącu od gabinetowego. Pozdrawiam
Nie u wszystkich pacjentów jednakowo zęby poddają się wybielaniu, skuteczność zabiegu zależna jest od przyczyn przebarwienia. Zdarza się, że po wybielaniu nie widzimy żadnego efektu. Warto wykonać dokumentację fotograficzną przed i po wybielaniu, aby móc łatwo później porównać kolor zębów. Ostateczny efekt wybielania będzie widoczny po około dwóch tygodniach, gdyż zęby po wybielaniu są odwodnione i chłoną wodę razem z barwnikami (najwięcej przez pierwsze 48h), dlatego jest zalecana biała dieta. Nie spieszyłabym się ponownie z profesjonalnym wybielaniem w gabinecie z wyższym procentowo żelem ze względu na możliwą nadwrażliwość pozabiegową. Jeżeli zależy Pani na poprawie lub utrzymaniu efektu proponuję wypróbować wybielanie nakładkowe w domu ze słabszym preparatem.
Pozdrawiam serdecznie
Wybielanie jest zabiegiem mocno nieprzewidywalnym i u każdego pacjenta może być inny efekt. Aby ocenić miarodajnie proces wybielania należy wykonać zdjęcie wewnątrzustne zębów przed wybielaniem z kolornikiem i po wybielaniu; w takich samych warunkach oświetlenia i parametrach aparatu. Utrzymanie "białej diety" przez 2 tygodnie jest standardem, kolor może jeszcze zmienić się do kilku dni po zabiegu.
Jeśli wybielanie metodą gabinetową nie spełnia Pani oczekiwać rekomendowałabym wybranie innej metody, np. met. domową, ale z nakładkami przygotowanymi przez lekarza i przy zastosowaniu preparatów, które rekomenduje stomatolog.
Witam. Z tym wybielaniem bywa rzeczywiście różnie. Kolor zębów może dawać nie takie efekty jakich oczekujemy. Trudno też mi skomentować przebieg zabiegu, to zrozumiałe-nie byłam przy nim. Ale odpowiem na Pani pytanie. Powtórne wybielenie najlepiej przeprowadzić po upływie ok. pół roku. Pozdrawiam serdecznie.
Zapraszam do gabinetu. Dziękuję
Skuteczność zabiegu zależna jest od przyczyn przebarwienia, dlatego nie u wszystkich pacjentów efekt wybielania będzie jednakowy. Zdarza się, że po wybielaniu nie widzimy żadnego efektu. Warto wykonać dokumentację fotograficzną przed i po wybielaniu, aby móc łatwo później porównać kolor zębów. Ostateczny efekt wybielania będzie widoczny po około dwóch tygodniach, ponieważ zęby po wybielaniu są odwodnione i chłoną wodę razem z barwnikami (najwięcej przez pierwsze 48h), dlatego tak ważne jest utrzymanie białej dieta. Nie spieszyłabym się z ponownym wybielaniem w gabinecie z wyższym procentowo żelem ze względu na na nadwrażliwość która może pojawić się po zabiegu. Jeżeli zależy Pani na poprawie lub utrzymaniu efektu proponuję wypróbować wybielanie nakładkowe w domu ze słabszym preparatem.