Ile kg schudnąć z dietetykiem?

16 odpowiedzi
Czy dzięki pomocy dietetyka jestem w stanie schudnąć 6 kg miesięcznie? Jeśli nie to ile mogę schudnąć? Dodam że w gre wchodzi także bieganie
Witam, nie powinna Pani tyle chudnąć miesięcznie, nawet przy zwiększonym wysiłku fizycznym, optymalny spadek wagi na diecie redukcyjnej to od 0,5 do 1 kg tygodniowo, zbyt szybkie chudnięcie spowoduje efekt jo-jo i zwolnienie metabolizmu.

Witam,
nie odpowiem z góry ile kg miesięcznie Pan/Pani schudnie, bo bez dokładnego wywiadu i analizy składu ciała nie jest to możliwe. Poza tym takie tempo redukcji masy ciała nie jest ani zdrowe, ani wskazane.
Więcej informacji nt tempa redukcji masy ciała w konkretnym przypadku mogę udzielić po I wizycie.

pozdrawiam
To jest pytanie na które nie ma odpowiedzi poprawnej. Wszystko zalezy od bardzo wielu czynników. Zdrowie, zaangażowanie, determinacja. Predyspozycje indywidualne, tryb życia, zażywane leki, etc etc.... Ciężko odpowiedzieć, nie wiedząc praktycznie nic.
Witam,
Maksymalna bezpieczna utrata masy ciała to ok. 1kg na tydzień, czyli ok. 4kg w miesiącu.
Pozdrawiam,
Karolina
Witam jest to możliwe, ale prawidłowy spadek masy ciała to od 0,5 kg do 1 kg w ciągu tygodnia .Pozdrawiam
Dzień dobry. Jeśli odchudzanie ma przynieść długotrwałe efekty i nie zaszkodzić zdrowiu, to redukcja masy ciała nie powinna być większa niż 1kg tygodniowo. Zbyt restrykcyjne diety i zbyt szybka utraty masy ciała z pewnością przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry,
zdrowe tempo chudnięcia to od 0,5-1 kg/tygodniowo. Czasami zdarza się, że w pierwszych tygodniach chudnie się szybciej. Wszystko zależy od startowej masy ciała, im wyższa tym początkowe tempo chudnięcia może być szybsze. Racjonalnie zakładałabym chudnięcie nie więcej jak 4 kg/miesięcznie.
Pozdrawiam! Marta Heller-Surowiec
Jeśli waga obecna jest powyżej 100 kg, to można schudnąć nawet 6 kg przy mądrym odchudzaniu na stałe ( bez efektu jojo). Jeśli waga wynosi poniżej 100 kg to raczej proszę się spodziewać efektów ok. 4 kg/ miesiąc. Można skorzystać z moich usług online. Pozdrawiam
Mam doświadczenia nawet 10 kg w ciągu miesiaca, ale nie polecam takiego tempa . Jest to bardzo indywidualna sprawa zależna od zdrowia, diety, wydatku energetycznego. Zdrowo 0,5-1kg na tydzień
Witam, redukcja masy ciała, to złożony proces zależny od wielu czynników. Bardzo duże znaczenie ma aktualna masa ciała. Dodam tylko że zbyt szybka redukcja masy ciała wcale nie jest dobrym wyznacznikiem odchudzania (może powodować niekorzystne skutki zdrowotne). Najlepiej gdy miesięczna redukcja masy ciała wynosi od 2- 4 kg, takie tempo nie zagraża zdrowiu i efekty są trwalsze (jeżeli zmienimy nawyki żywieniowe na zdrowe).
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
0,5-1 kg tygodniowo bez głodzenia i niedoborów
Witam,.. Pytanie jest tak ogólne, że odp brzmi tak i nie. Nie wiem nic nt Pani/ Pana odżywiania, obecnej masy ciała, nie widziałam nawet na oczy wyników badań.. Pytanie główne, czy warto 6 kg w msc czasu zbić, skoro jest prawdopodobieństwo, że tej wagi później nie utrzymamy?? Zdrowe odchudzanie to 0,5 - 0,8kg tygodniowo Do tego schodzą obwody. Jeśli w msc nie dobieramy 6kg to dajmy sobie również czas na zmianę odżywiania.
Zdrowa redukcja to 4-5 kg miesięcznie czyli te 6 nie jest nie do osiągnięcia z dietetykiem, zapraszam do kontaktu również online
Witam serdecznie,
Ogólnie zakłada się, że masa ciała powinna się średnio zmniejszać o 0,5-1 kg tygodniowo, co średnio daje 2-4 kg miesięcznie. Wszystko zależy oczywiście jeszcze od indywidualnych uwarunkowań, ale redukcja kilogramów w tej ilości przy dodatkowej aktywności fizycznej jest jak najbardziej możliwa.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
najbezpieczniej jest chudnąć 0,5-1 kg tygodniowo, co daje 2-4 kg miesięcznie. Wtedy spalamy przede wszystkim tkankę tłuszczową. Jeżeli jednak ma Pani/Pan dużą nadwagę, początkowa utrata może być wyższa.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Witam serdecznie,
Dzięki odpowiednio dobranej umiarkowanie ubogoenergetycznej diecie połączonej z aktywnością fizyczną można schudnąć od 2 do 4 kg miesięcznie. Takie tempo redukcji masy ciała pozwala na uniknięcie wystąpienia efektu jo-jo oraz ubytku zawartości tkanki mięśniowej w organizmie. Pozdrawiam, Monika Nowicka