Guzki na szyi - do jakiego lekarza powinnam się udać?

4 odpowiedzi
Jestem 22-letnią kobietą i mam problem z guzkami i nie wiem, gdzie się udać. Na szyi mam ze trzy guzki jeden jest większy, a dwa mniejsze. Jak ich dotykam to się przesuwają pod palcami.
Proponowałabym USG szyi oraz podstawowe badania krwi (w tym CRP) na początek.

Trudno ocenić bez badania, co to za guzki. Zapraszam, mam nadzieję, że uda mi się Pani pomóc
BADANIE PRZEZ CHIRURGA LUB INNEGO LEKARZA WRAZ Z WYWIADEM. NAJCZĘŚCIEJ TO POINFEKCYJNE POWIĘKSZENIE WW CHŁONNYCH ALE LEKARZ KONIECZNY
Może węzły chłonne? Po pierwsze, lekarz rodzinny. Jeżeli będzie miał podejrzenie powiększenia węzłów chłonnych, to pewnie nie obędzie się bez konsultacji onkologicznej. W razie wątpliwości zapraszam.