Grzybica stóp !!! Prosze o pomoc.

9 odpowiedzi
Dzień dobry.Mam nawracający problem z grzybicą stop i dłoni.
Pracuje jako instruktor:windsurfingu,narciarstwa, ratownik(nogi w butach duzy kontakt z wodą)
1)Jak długo powinno trwać leczenie?
2)Czy jest możliwe całkowite wyleczenie ?
Dziekuje .
Dla ustalenia rozpoznania, oceny rokowania i zaproponowania właściwego leczenia niezbędna jest wizyta dermatologiczna. W niektórych przypadkach należy również wykonać badania dodatkowe. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska

Witam,
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie "jak długo". Do skutku. Jednak, jeśli problem nawraca, to może nie jest to grzybica? Albo może grzybica jest wtórną sprawą dołączającą się do innego, podstawowego problemu?
Warto byłoby się pokazać, może należy zrobić badanie mykologiczne (badanie obecności i rodzaju grzybów w zmianach chorobowych).
Jeśli faktycznie problemem jest tylko grzybica, to możliwe jest całkowite wyleczenie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam
Bożena Racławska
Dzień Dobry.
Minimalny czas leczenia to 3 miesiące.
Aby powiedzieć coś więcej muszę zobaczyć zmiany.
Witam leczenie będzie ok. 3-5 mc. Całkowite wyleczenie jest możliwe. Witkowski
Mam dla Pana przykrą wiadomość. Charakter pracy jaką Pan wykonuje naraża Pana na ciągłe nawroty grzybicy. Można oczywiście zaleczyć je na jakiś czas ale będzie ona ciągle nawracała. Jedyną szansą na "całkowite" wyleczenie (co nie oznacza, że to się już nigdy Panu nie zdarzy) jest zmiana pracy. Ponieważ jest to prawdopodobnie odrzucane przez Pana z samego założenia, może Pan tylko dbać szczególnie o kondycję własnej skóry. Proszę zgłosić się lokalnie do dermatologa, leczyć się na bieżąco, lekarz poradzi tez Panu jak dbać o skórę w sposób dobrany dla Pana.
Dzień dobry, oczywiście jest możliwość całkowitego wyleczenia grzybicy, czas leczenia grzybicy zależy od kwestii indywidualnej oraz od czynników usposabiających a Pan wymienia ich bardzo wiele między innymi kontakt z wodą.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,

Długość leczenia zależy od drogi podawania leku oraz rodzaju leku. Zwykle leczenie trwa od tygodnia do 4 tygodni. Aby leczenie było trwałe i skuteczne, niezbędna jest dezynfekcja obuwia, a po leczeniu właściwa higiena stóp.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry,
Leczenie Grzybicy skóry lekami doustnymi trwa od 7 dni do kilku tygodni.
Grzybica paznokci - jest stosowane doustne leczenie pulsowe 2 lub 3 x po 7 dni z przerwami 3 tygodniowymi.
Jest możliwe wyleczenie. Ważne, aby wyeliminować czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy i wymienić zakażoną odzież.

Pozdrawiam
Marek Laskowski
Oczywiście, że jest taka możliwość, ale proszę jednak pamiętać o tym, że poza leczeniem farmakologicznym (trwa zwykle 4-6 tygodni) należy w odpowiedni sposób wykonać dezynfekcję obuwia i skarpetek, żeby zapobiec nawrotom.
Serdecznie pozdrawiam