Gronkowcowe ropnie w gardle

4 odpowiedzi
Dzień dobry! Moja mama cierpi na nawracają (w okresie zimy) ropnie okołomigdałkowe, których przyczyną jest obecność gronkowca złocistego w gardle, którym obie z mamą zostałyśmy zarażone w czasie mamy porodu metodą cesarskiego cięcia. Tym razem antybiotyk okazał się nieskuteczny, więc mama męczysię już od stycznia. Drugi lekarz przepisał mamie 2 inne antybiotyki, które okazały się również nieskuteczne i skończyło się nacięciem ropni i odciąganiem ropy w dniu dzisiejszym. Co dalej? Co mama powinna zrobić, aby pozbyć się na dobre problemu ropni, powodowanych przez gronkowca przy spadku odporności, jak sądzę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeśli ASO dzisiaj i 1-2 m=ce po zapaleniu będzie wysokie to wraz z opisanymi objawami ( powtarzające się ropnie) może to wskazywać na konieczność usunięcia migdalów z powdu ich przewlekłego zapalenia. Poza tym 30% populacji jest nadkażona i o tym nie wie . Dopiero gdy spadek odporności po np. infekcji wirusowej powoduje rozwój flory bakteryjnej co daje wyżej opisane objawy . Wówczas zaczynamy doszukiwać się przyczyny a zapominamy że z nadkażeniem już wchodzimy do placówek szpitalnych . Ale owszem zgadzam się że w szpitalach leśnym czystym powietrzem nie oddychamy i dlatego pacjenci dostają tam osłonę antybiotykową w czasie pobytu przed planowanymi zabiegami z naruszeniem ciągłości tkanek

Witam
Od wielu lat stosuję z dobrym efektem leczenie nawracających angin ropnych i ropni okołomigdałkowych metodą kriostymulacji migdałków podniebiennych - szczegóły na mojej stronie niteks.pl (tam też znajduje sie nr tel kontaktowego gdzie można uzyskać dokładniejsze informacje) lub znanylekarz nitek w artykule o mrożeniu migdałków podniebiennych
Pozdr
Stanisław Nitek
Witam serdecznie!
Czy flora patogenna została potwierdzona w zakresie badania mikrobiologicznego?
Czy stosowała Pani leczenie immunomodulujące?
Według niektórych wytycznych przebyty ropień okołomigdałkowy jest wskazań do usunięcia migdałków podniebiennych.
W przypadku pytań/wątpliwości proszę o kontakt.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Migdałki podniebienne powinno sie usunąć.Już raz przebyty ropień jest do tego wskazaniem.