głęboka depresja i poczucie winy

3 odpowiedzi
dzień dobry, moja kuzynka ma ogromną depresję. poczucie winy, które doprowadza ją do myśli samobójczych. Marta 12 lat temu została brutalnie pobita, później natrafiła na oszusta, który od wielu lat ją nęka, ciągając po sądach. Chce wyłudzić od niej pieniądze. Marta obwinia się, że zaufała mu i w konsekwencji on rujnuje jej życie,
Od 3 mies dodatkowo ma problemy z kręgosłupem, nie jest w stanie funkcjonować, cały czas leży i bez przerwy płacze. Nie wierzy, że ból może minąć. Wciąż powtarza, że życie nie ma sensu, że jest na samym dnie i nie chce żyć. Czy jest Pani w stanie jej pomóc?
Dzień dobry. Bardzo smutno czyta się tą historię... Pani kuzynka doświadczyła poważnej traumy w życiu, co, w połączeniu z osłabieniem fizycznym znacząco osłabiło jej siły czy mechanizmy obronne. Terapia takiej osoby to długa i trudna droga, ale jak najbardziej możliwe jest zakończenie jej wyzdrowieniem i powrotem do dobrego funkcjonowania. Czy ja jestem w stanie jej pomóc? Nie wiem. Nigdy nie obiecuję 100% powodzenia. Zachęcam do kontaktu, proszę też rozważyć spotkanie z psychiatrą, gdyż psychoterapia w tej sytuacji to może być na początku trochę za mało. Pozdrawiam!

Witam, tak, zapraszam do gabinetu na konsultacje. Kuzynce przydałoby się również wsparcie ze strony bliskich.

Pozdrawiam

Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę natychmiast udać się z kuzynką do psychiatry lub psychologa. Pozdrawiam Jolanta Iwanowska