Gdzie sie zgłosić o przepisanie leków na przedwczesny wytrysk

2 odpowiedzi
Gdzie sie zgłosić o przepisanie leków na przedwczesny wytrysk
Witaj,
Jeśli mają być to lekarstwa na receptę to do lekarza, np. urologa, seksuologa; ale lekarz rodzinny też może przepisać takie tabletki.
Jeśli na coś się leczysz to należałoby udać się do swojego lekarza prowadzącego (nadciśnienie, cukrzyca, itd).
Przedwczesny wytrysk może mieć przyczyny psychologiczne i wtedy lepiej byłoby spotkać się z psychologiem, terapeutą, seksuologiem. Może się okazać, że farmakologia wtedy nie będzie potrzebna.
Tak czy inaczej życzę pozytywnego rozwiązania sprawy.
Pozdrawiam, Dorota Orzechowska-Hennig

W większości przypadków przedwczesnego wytrysku to problem genetyczny. Już 10 lat temu odkryto gen warunkujący tą przypadłość. Natomiast przypadki psychogennego PW są niezwykle rzadkie, u mężczyzn po długim okresie normalnego współżycia pojawia się PW. Zazwyczaj ma on przyczynę w zaburzeniach erekcji. Pacjent z problem zaburzeń erekcji zaczyna podświadomie odbywać seks coraz krócej. Martwi się, że za chwilę nastąpi problem z erekcją i przyspiesza odbywanie stosunku. Po pewnym czasie problem się utrwala zgodnie z teorią Pawłowa o odruchu warunkowym. Pawłow opracował metodę hamowania odruchu warunkowego, więc można to wyleczyć. Można przez psychoterapię, ale szybciej jest wprowadzić lek poprawiający erekcje, a odruch sam ustąpi.
Wszystkie przypadki PW powinno się rozpoczynać od wizyty u lekarza seksuologa