fragmenty zęba wychodzą z dziąsła?

21 odpowiedzi
Witam,
2 miesiące temu zaczęło mi coś przeszkadzać w dziąśle ok. 1cm od korony górnej szóstki od strony wewnętrznej (w szóstce jest próchnica pod dawnym wypełnieniem). Miesiąc temu wydłubałem z dziąsła dziwny twór. Dolegliwości złagodniały na chwilę, po czym znów nasiliły się. 2 dni temu wydłubałem ponownie drobną strukturę o średnicy 1mm przypominającą - białą - przypominającą maleńki fragmencik zęba. Nie miałem żadnego urazu ani ekstrakcji.
Cóż to może być i czym może być spowodowane? Czy to pilna sprawa? (wizytę u stomatologa mam dopiero za 2 tygodnie). Proszę o poradę. Z góry dziękuję.
Może to być fragment zęba mlecznego ,fragment pękniętego zęba,fragmen wyrostka kostnego,uszkodzony i odłamany korzeń zęba.

w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, nalezy wykonać rtg danej okolicy i skonsultować z lekarzem dentysta.
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę zgłosić się do dentysty na konsultację
Dzień dobry .Mogą to być przetrwałe korzenie zęba .Trzeba udać się do dentysty i zrobić zdjęcie rtg.Pozdrawiam
Spokojnie bez paniki wytrzyma to do wizyty u dentysty
Szanowny Panie , najlepiej byłoby wykonać zdjęcie rtg tej okolicy . Na tej podstawie można ewentualnie postawić diagnozę . Jeżeli jest Pan młodą odobą mogą być to resztki uzębienia mlecznego .

Lek.stom Agnieszka Szlendak
Zbyt mało danych , przydałoby się przynajmniej zdj. RTG.
Witam, nawet po kilkakrotnym przeczytaniu i zapoznaniu się z Pana problemem niewiele mogę powiedzieć.Konieczne jest badanie stomatologiczne, gdyż z Pana opisu trudno o diagnozę-co to może być.Oczywiscie, na wizytę należy udać się jak najprędzej.Pozdrawiam.
Dzień dobry. W związku z tym, że w szóstce, jak Pan pisze jest próchnica pod wypełnieniem, prawdopodobnie są to fragmenty zęba który ulega destrukcji. Nie sądzę że przez 2 tygodnie może się stać coś groźnego, więc proszę spokojnie czekać na wizytę u stomatologa.
witam,
najprawdopodobniej są to fragmenty zęba, który został zniszczony przez próchnicę. wskazane byłoby zgłosić się do stomatologa jak najszybciej.
Być może są to pozostałości po zębie mlecznym,musi to ocenić stomatolog,warto zrobić rtg punktowe,pozdrawiam
Witam!
Jak sądzę są to fragmenty wypełnienia, które pozostały przy tym zębie.
Druga opcja-- są to fragmenty spróchnicowanego szkliwa, które nie są podparte zdrową zębiną i Pan sam sobie je odrywa . Naruszając ząb objęty masywną i rozległą próchnicą odrywa Pan fragmenty szkliwno-zębinowe.
Proszę tak nie robić i poczekać na wizytę stomatologa. W wyniku Pana działań już zapewne wywołał się stan zapalny, co nic dobrego nie wróży. Proszę pozostawić lekarzowi stomatologi aby fachowo zajął się Pana zębem.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Bez dokładniejszej diagnostyki ciężko dokładnie określić. Mogą to być zarówno fragmenty starego wypełnienia lub zęba, jak i pozostawione resztki zęba w tym miejscu (nawet i mlecznego). W przypadku obecności stanu zapalnego w tym miejscu, mogą to być również drobne fragmenty kostne.
Należy na pewno zdiagnozować to miejsce, szczególnie radiologicznie i ustalić przyczynę. Wskazane jest także jak najszybsza wymiana wypełnienia w samej szóstce.
Pozdrawiam,
Dzień dobry,
W opisanym przypadku nie obejdzie się bez wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niezbędna jest ocena sytuacji w jamie ustnej oraz diagnostyka RTG. Zapraszamy na konsultację!
Pozdrawiam
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by dokładnie obejrzeć Pana, być może wykonać diagnostykę radiologiczna. Proszę udać się na konsultację stomatologiczna.
Witam. Ciężko odpowiedzieć bez możliwości zobaczenia stanu miejscowego. W takiej odległości często pojawiają się przetoki przy martwych zębach (tzn. ujście ropy tworzącej się w okolicy okołowierzchołkowej) . Chociaż mógł to być równie dobrze kawałek kamienia nazębnego.... Czy to jest pilne? Też ciężko powiedzieć, bo nie wiem dokładnie z czym mamy do czynienia. Podejrzewam, że raczej nie ma większych powodów do obaw, ale bez oględzin nie mogę tego stwierdzić na 100%.
Dzień dobry,
Przyczyn może być wiele, jak np. fragmenty kruszącego się starego wypełnienia, czy pozostałości niezresorbowanego korzenia po mlecznym zębie piątym. Na wizycie u stomatologa sprawa się wyjaśni :)
Pozdrawiam serdecznie
prosze spokojnie poczekać na wizytę.Myślę,że zdjęcie rtg wszystko wyjaśni :]
Dzień dobry.
Nie widząc ,,dziwnego tworu" wydłubanego z dziasła ani sytuacji w j.ustnej próba odpowiedzi na to pytanie będzie snuciem przypuszczeń i domysłów.Myślę, że nie oto chodzi.Zapraszam na wizytę u mnie.Pozdrawiam.
Witam
Bez zdjęcia rentgenowskie trudno jest odpowiedzieć .Może to być przetoka pochodząca od martwego zęba ,może pozostałość po nieusuniętym korzenie zęba mlecznego .Najlepiej proszę udać się do stomatologa ,który wykona pełną diagnostykę.
Pozdrawiam
Witam,
Warto zrobić zdjęcie pantomograficzne i udać się na wizytę by stomatolog zbadał i ocenił daną sytuację. Wystawił diagnozę po przebadaniu klinicznym i radiologicznym danej okolicy w jamie ustnej.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.