flegma w gardle, nieprzyjemny zapach z ust i nalot na języku

12 odpowiedzi
Witam mam problem, mianowicie od roku czasu mam takie objawy :

- uczucie spływającej flegmy na tylniej ścianie gardła
- nieprzyjemny zapach z ust mimo mycia zębów 10 razy na dzień, plynu listerine oraz sody z proszkiem do pieczenia.
- Biały nalot na jezyku, rowniez nieprzyjemny zapach
- ciagle zmęczenie
- wzdecia nadmiernie
- slaba koncentracja

Usunalem gluten z diety oraz laktoze do minimum, dziennie spożywam produkty bogatospożywcze oraz nieprzetworzone.

Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić.

Dziękuję za odpowiedzi.
Witam, należałoby wykluczyć obecność nietolerancji pokarmowej/enteropatii celiakalnej/kandydozy oraz towarzyszących chorób przewodu pokarmowego. W celu ustalenia szczegółów proszę skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo albo za pośrednictwem formularza ze strony dietetyk.wroclaw.pl

Witam
Przyczyn może być klika, dobrze skonsultować się z lekarzem. Myślę, że to nietolerancja pokarmowa (bywa na kazeinę) lub/i przerost candidy. Warto zrobić badania.
Pozdrawiam
Warto zrobić test na nietolerancje pokarmowe i na Candidę. Wyeliminować produkty nietolerowane i wprowadzić kurację probiotyczną. Powodzenia!
Witam, proponuję zrobić badanie w kierunku candydozy. Odstawienie całkowite mleka i przetworów mlecznych oraz cukru i wszystkich produktów z białej mąki.

Zapraszam na takie badanie do gabinetu
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Może należy wzbogacić dietę w cynk. Zapraszam do gabinetu
Witam, wszystkie objawy wskazują na grzybicę układu pokarmowego. Likwidacja tego typu problemów w 6 do 8 tygodni w gabinecie lub online. Zapraszam na wizytę do Gdyni lub Gliwic:)
Warto skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, a od siebie dodam, że sugerowałabym wizytę u gastrologa i test nietolerancji pokarmowej - niestety objawy nie są w stanie wskazać przyczyny tych dolegliwości....
Prawdopodobnie jest pan zagrzybiony, ale żeby to potwierdzić należy zrobić badanie kropli krwi. Zapraszam
Dziękuję za zapytanie. Zapraszam na konsultację, gdzie sprawdzimy m.in. nawyki żywieniowe, zrobię analizę składu ciała, prawdopodobnie trzeba zacząć od oczyszczania organizmu, uszczelniania jelit, być może będą potrzebne również badania na nietolerancje pokarmowe.. powiem dokładnie jakie badania należy zrobić w pierwszej kolejności. Temat jest tak szeroki, że nie jestem w stanie pomóc tutaj..
Witam, proszę włączyć dobre probiotyki. Można wykonać test na nadwrażliwość pokarmową.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
WITAM SERDECZNIE
MYŚLĘ ŻE BRAKUJE U PANI DIAGNOSTYKI TAK NAPRAWDĘ NIE WIEMY SKĄD SIĘ TO WSZYSTKO WZIEŁO. GLUTEN PANI USUNEŁA BO?? WYKONAŁA PANI BADANIA CZY OD TAK? TO SAMO Z LAKTOZĄ?? OCZYWIŚCIE NIE ZASZKODZI TO JAKOŚ ALE JEŚLI OBJAWY NIE USTĘPUJĄ TO NIESTETY TO CHYBA NIE TO. MOŻE MA PANI SIBO, MOŻE CANDIDIE, MOŻE PASOŻYTY, 10 RAZY DZIENNIE MYĆ ZĘBY TO KOSZMAR DLA ZĘBÓW JESZCZE PŁUKANIE LISTERINE TO JUŻ ZGROZA MA PANI ZAPEWNĘ WYJAŁOWIĄNĄ FLORĘ BAKTERYJNĄ I CHORĄ TARCZYCĘ OD TAKIEJ ILOŚCI FLUORU - LUB ZA CHWILĘ CHORĄ. CHLORCHEKSYDYNA Z PŁYNU MOŻE PROWADZIĆ DO NADŻEREK W PRZEWODZIE POKARMOWYM, ALERGII. MOŻE MA PANI W DIECIE COŚ CO NIE SŁUŻY TRZEBA WYKONAĆ BADANIA, ZBILANSOWAĆ DOBRZE DIETĘ, ODPOWIEDNIO SIĘ NAWODNIĆ, MOŻE BRAKUJE PANI JAKIŚ WITAMIN, MINERAŁÓW MAM ZA MAŁO DANYCH BY POSTAWIĆ DIAGNOZĘ I COŚ KONKRETNEGO DORADZIĆ. MOJĄ ZASADĄ JEST TO ŻE NIE LECZĘ NA OKO.... MUSZĘ MIEĆ JAKIEŚ BADANIA. A NIE MA PANI JUŻ NADŻEREK W JAMIE USTNEJ OD TYCH SPECYFIKÓW BO TO TAK NIE MOŻNA NIECH PANI TO PRZERWIE DLA PANI DOBRA. ZAPRASZAM DO KONTAKTU - NIE WIEM Z JAKIEGO MIASTA PANI JEST ALE MOŻE SPOTKAMY SIĘ W GABINECIE. POZDRAWIAM
Dzień dobry,
Przede wszystkim proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu diagnostyki, bo podane objawy mogą świadczyć o wielu schodzeniach.

Pozdrawiam serdecznie.