Fizjoterapia przy RZS

17 odpowiedzi
Od 5 lat choruje na RZS, przedtem byłam bardzo aktywna sportowo. W ciągu tych 5 lat mój stan systematycznie się pogarsza - bolą szczególnie stopy, stawy skokowe co utrudnia jakikolwiek sport, a nawet chodzenie. Czy i w jaki sposób mogę sobie pomóc fizjoterapią? Jakie zabiegi będą wskazane? Zależy mi na powrocie do sportu (bez aktywności sportowej pogarszają się wszystkie dziedziny mojego życia)
Troszkę mało informacji (wywiad, badanie funkcjonalne,jakie leki Pani bierze,jakie są zalecenia lekarza itd) żebym mógł coś doradzać. Jest wiele możliwość pomocy, jednak przy tym schorzeniu bez Pacjenta nic w "ciemno" nie mogę polecić.

Dzień dobry. Warto się wspomagać rehabilitacją z wykorzystaniem terapii manualnej, technik tkanek miękkich, np. manipulacji powięziowej, osteopatii. Do tego ćwiczenia dostosowane do Pani aktualnego stanu - sa oczywiście konieczne. W stanach zaostrzenia - farmakoterapia. Pozdrawiam serdecznie
Witam. RZS ma wiele postaci i bardzo zróżnicowany przebieg. Bez badania czynnościowego nie jestem w stanie zaproponować terapii, zabiegów, które miałyby w Pani przypadku uzasadnienie.
Sugeruję pracę z fizjoterapeutą na tkankach miękkich,tkance powięziowej. Odpowiednio dobrane intensywność aktywności ruchowej jest bardzo wskazana.Polecam gdy możliwy jest wyjazd na kąpiele siarkowe w Busku-Zdroju.Pozdrawiam.
Dzień dobry, Powrót do aktywności uzależniony będzie od przebiegu choroby. Niestety nie jesteśmy w stanie wyleczyć RZS.Dlatego zabiegi fizjoterapeutyczne, stosowanie odpowiedniej diety to najważniejsze elementy pomagające przywrócić zdrowie. W skład zabiegów fizjoterapeutycznych powinny wejść; terapia manualna (w stanach ostrych, drenaże limfatyczne) oraz leczenie aktywne (ćwiczenia) Pozdrawiam i zapraszam Sławek Piter
Witam Panią. RZS wcale nie musi wykluczać Pani ze sportu. Fizjoterapia obok farmakologii w przypadku RZS-u jest podstawą leczenia pacjenta. Stosuje się ją w okresie remisji choroby często z bardzo dobrymi efektami. Jeżeli przez 5 lat nikt Pani nie zaproponował fizjoterapii, to jest to podstawowy błąd w Pani leczeniu. Proszę udać się do fizjoterapeuty, po konsultacji i badaniu z pewnością będzie możliwe ułożenie planu powrotu do aktywności sportowej.
pozdrawiam
W czasie remisji można zwiększać ruchomość stawów, to powinno zmniejszyć ból.
Witam serdecznie
Co do zabiegów mamy tutaj różne
Ultradźwięki w wodzie na stawy drobne stopy/ dłonie
Laser na stawy skokowe chociażby
Prądy TENS Interferencja i inne
Pole magnetyczne.
Głęboka oscylacja
laser wysokoenergetyczny
Lampy solluxy itp

Szczerze do fizykoterapii proszę to traktować jako narzędzie pomocnicze nie zasadnicze. Warto udać sie do fizjoterapeuty aby zaczął z panią pracować manualnie ( masaż terapia manualna PIR itp )
Życzę powodzenia :)
Witam, dziękuję serdecznie za pytanie. Złożoność RZS składa się na wymienione przez Panią dolegliwości, które mają tendencje do postępu. Zasadność fizjoterapii jest znacząca, poprawiająca sprawność, opóźniająca procesy degeneracyjne, podnosząca jakość życia. Fizjoterpia w RZS jest wielotorowa, zabiegi fizykalne, praca manualna z pacjentem, kinezyterapia, kinesiology taping i inne. Zapraszam serdecznie na bezpłatną konsultację, podczas której ustalimy tok postępowania w Pani przypadku. Zapraszam serdecznie do naszego gabinetu w Sopocie, pozdrawiam, Aleksandra Zachryczek
Witam, fizjoterapia jak najbardziej wskazana. RZS jest chorobą, która doprowadza do ograniczeń i deformacji stawów, poprzez odpowiednie działanie można utrzymywać optymalną funkcję stawów. Co do zabiegów to fizykoterapia, ćwiczenia i zabiegi manualne. Pozdrawiam
Najlepsza będzie terapia manualna.
Oczywiście mając na uwadze główne schorzenie i możemy podejmować jako fizjoterapeuci walkę z bólami i ograniczeniami które Panią spotkały. NIe wszystkie z nich mogą byc konsekwencją RZS, Po dokładnym wywiadzie oraz przeprowadzonym badaniu terapeuta dobierze i zaplanuje odpowiednie postępowanie.
Dzień dobry,
myśle że pomocne będą wszelkie formy terapii manualnej (trakcje) które odciążom stawy. Dodatkowo w czasie tetapi istotne będzie zlikwidowanie ognisk bólowych i odzyskanie prawidłowego wzorca ruchowego. Dodatkowo wszelkie zabiegi zimnem czy nawet chłodzenie.
Zapraszam do siebie i pozdrawiam Marcin
Laser wysokoenergetyczny w trybie przeciwbólowym i krioterapia miejscowa oraz ogólna mogą pomóc. Codzienna gimnastyka jest bardzo istotna. Należy również udać się do mądrego lekarza/dietetyka, który zbada niedobory witamin i minerałów i zna się na suplementacji, żeby zadziałał przyczynowo i spróbował powstrzymać rozwój choroby autoimmunologicznej. Pozdrawiam. Maja Bączkiewicz
Proszę zacząć przede wszystkim od oczyszczenia organizmu i zmiany diety w tej dziedzinie może pomóc Michał Tombak- specjalista od dietetyki. RZS jest chorobą postępującą odpowiednią dietą oraz zabiegami stymulującymi układ hormonalny takimi jak klawiterapiia, akupunktura, terapia wisceralna czy refleksologia można ją spowolnić. Proszę zaznajomić się z tematem wpływu oczyszczenia jelit na poprawę jakości życia i udać się do specjalisty, który Panią poprowadzi. Pozdrawiam Cezary
Witam powiem szczerze że aby Pani pomóc musiałbym Panią najpierw zbadać ponieważ problem stawowy to jedno a mogą być też problemy powięziowe, też moje pytanie czy jest też wdrożone u Pani jakie kolwiek leczenie farmakologiczne. zapraszam na wizytę w celu dokładniejszej diagnozy. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam
Tak, fizjoterapia także obejmuję pomoc osobom chorym na RZS. Po terapii napewno zmniejszy się ból a także poprawi się zakres ruchomości. Oprócz fizykoterapii wskazane są zabiegi terapii manualnej, masaże czy też odpowiednio dobrana kinezyterapia.
Pozdrawiam
Magda Szelągowska
Sugeruję wizytę: - 110 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.