Dzień dobry, Zastanawiam się nad zabiegiem poprawiającym owal twarzy szczególnie zle wyglądają opad

6 odpowiedzi
Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zabiegiem poprawiającym owal twarzy szczególnie zle wyglądają opadające policzki (chomiki)
jest taki nadmiar informacji , sprzecznych .Chciałabym uzyskac młodszy wygląd jakie zabiegi są polecane dla kobiety po 55 roku
Ma Pani rację, możliwości jest kilka i jeśli samemu stara się wybrać co będzie najlepsze popełnia się kardynalny, najgorszy możliwy błąd. To jaki zastosować zabieg zależy od obecnego stanu skóry, zaawansowania zmian, tego jakie dotychczas stosowano zabiegi. Proszę więc nie szukać odpowiedzi w internecie ponieważ nikt nie zna odpowiedzi na te pytania. Proszę zgłosić się do gabinetu lekarza medycyny estetycznej. Z uwagi na możliwość wykorzystania w zabiegu m.in. nici liftingujących sugeruję aby był to gabinet specjalisty chirurga lub dermatologa. Lekarz zbada Panią i wybierze najwłaściwszy zabieg lub ich serię dobranych indywidualnie do Pani potrzeb.

Witam Panią.
Jeśli chodzi o poprawę owalu twarzy, to z pewnością zabieg (volumetryczny) przywracający objętość policzków jest zabiegiem wskazanym, a efekty są bardzo naturalne. Czasami dodatkowo stosuję nici liftingujące, które bardzo ładnie zmniejszają tzw. chomiki oraz poprawiają linię żuchwy. Co do zabiegów po 55-tym roku życia to dla mnie złotym standardem są :
1. zabiegi toksyną botulinową co 6 miesięcy
2. piling lub seria pilingów chemicznych po trudnych okresach takich jak zima czy lato, a więc na wiosnę i jesień
3.zabieg lub seria zabiegów mezoterapii kwasem hialuronowym po wcześniej wykonanych pilingach (patrz punkt 2.)
4.oraz po wcześniejszych uzupełnieniach ubytków tkanki podskórnej kwasem hialuronowym bądź własnym tłuszczem, raz do roku zastosowanie kwasu hialuronowego do podtrzymania uzyskanych wcześniej efektów.
Należy również pamiętać o kosmetycznej pielęgnacji skóry w gabinecie, oraz w domu. Nie zapominamy stosować kremów codziennie, a nawet jeśli skóra tego wymaga kilka razy dziennie.
To było by bardzo skrótowo na ten temat, a tak naprawdę jakie zabiegi są dla Pani potrzebne, lekarz może ustalić tylko w trakcie wizyty konsultacyjnej, kiedy naocznie może określić co w Pani przypadku jest najbardziej potrzebne.

z poważaniem
Dr Mariusz Socha
Witam. Polecam udać się na konsultacje do lekarza. Kwestia owalu twarzy i tzw chomików jest bardzo indywidualna i trudno Pani doradzać bez dokładnego zbadania kondycji skóry i oceny źródła problemu. Zazwyczaj w przypadku utraty objętości i gęstości skóry stosuje metodę skojarzoną z zabiegów wolumetrycznych i nici PDO, W przypadku gdy pacjentka ma bardzo słabą kondycje skóry zaczynam terapie od wolumetrii i zabiegów rewitalizujących poprawiających jakoś skóry, a dopiero potem przechodzimy do terapii nicmi PDO lub PLLA z kwasem polimlekowym. Pozdrawiam MP
Dzień dobry, zdecydowanie decyzję co należy zrobić podejmiemy po konsultacji. Nie wiem jaką ma Pani skórę, muszę ocenić ubytki tkankowe, zobaczyć czy są inne problemy tj. przebarwienia, zmarszczki w innych rejonach. Następnie planujemy terapię- czy zaczynamy od laseroterapii i przechodzimy w wolumetrię, nici?biostymulatory? Pytań jest wiele. Jeśli nie ma Pani przeciwwskazań na spokojnie osiągniemy optymalny efekt. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Obniżenie linii kunturu żuchwy w postaci "chomików" wynika z utraty objętości tkanki tłuszczowej, zmian podpory kostnej w środkowej części twarzy (policzki, okolica jarzmowa), przesunięcia w dół przestrzeni tłuszczowych tych okolic, "rozluźnienia" więzadeł i powięzi, wzrostu wiotkości skóry. Zakres postępowania jest indywidualny. Grupy metod leczenia to :
-poprawa struktury skóry: laser frakcyjny, mezoterapia najlepiej z czynnikami wzrostu, osocze bogatopłytkowe
-uzupełnienie objętości (wolumetria policzków, okolic jarzmowych): kwas hialuronowy, Radiese, własna tkanka tłuszczowa, Sculptra
-podparcie więzadeł- ligament lift
-lifting nićmi typu Barb ( z haczykami, lejkami), nici hialuronowe
-jeśli występuje- leczenie bruksizmu.
Dzień dobry Pani,

Jedyną metodą trwałej i pełnej korekcji wyglądu twarzy jest operacyjny lift twarzy. Dla młodych Kobiet jest oczywiście możliwość zastosowania mini-liftu. Operacja zapewnia trwały i korzystny efekt estetyczny, który często nie może być uzyskany w późniejszym wieku. Zapraszam Panią na konsultację, podczas której omówimy wspólnie zakres objawów starczej twarzy, możliwość ich bezpiecznej korekcji.

Pozdrawiam,
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej