Dzień dobry.Wczoraj udałem się do dentysty ze względu na ból zęba. Zdiagnozował On u mnie zapaleni

18 odpowiedzi
Dzień dobry.
Wczoraj udałem się do dentysty ze względu na ból zęba. Zdiagnozował On u mnie zapalenie miazgi,pozbył się starej plomby i włożył mi do zęba jakieś lekarstwo które miało posmak goździków,niestety ząb nadal pobolewa. Tu pojawia się moje pytanie.
Przez jaki czas mogę jeszcze odczuwać ból w tym zębie?
Pozdrawiam
Proszę nie odebrać mojej odpowiedzi jako krytyki kolegi po fachu, ale jeśli diagnoza zapalenia jest trafiona, to owszem, będzie bolało i to coraz mocniej. Założony tlenek cynku z eugenolem nie pomoże chyba, że do kanałów zostało założone jakieś lekarstwo, a tlenek pełni jedynie rolę wypełnienia czasowego. Ból ustąpi dopiero po przeleczeniu zęba kanałowo. Powodzenia!

Witam, po wizycie ból może utrzymywać się prze 2-3 dni, później nie powinno boleć. W razie pogorszenia dolegliwości proszę zgłosić się do Stomatologa.
Dzień dobry, sądząc po posmaku goździków to nie jest rozpoczęte leczenie kanałowe i zab jest do obserwacji. Taki nieznaczny ból przejściowy moze utrzymywać się do kilku dni. W razie utrzymujących lub nasilających się dolegliwosci bólowych należy sie jak najszybciej zgłosić do dentysty aby rozpocząć leczenie kanałowe. Przy stanie zapalnym miazgi powinien być ząb leczony kanałowo.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Podejrzewam że zdiagnozowano odwracalny zapalenie miazgi i założono tlenek cynku z eugenolem jeśli to rzeczywiście zapraszamy., odwracalny to w ciągu 2, 3dni ustąpi jeśli nie trzeba ząb leczyć kanalowo
WWitam serdecznie.
Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, gdyż jest zbyt mało danych na temat stanu zęba,rodzaju zapalenia.Poza tym odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną.Zalecam kontolę i wnikliwą diagnostykę.Lekarz zakładający opatrunek winien poinformować pacjenta o przewidywanych reakcjach i odczuciach i pioinstruować o postępowaniu.
Możliwe, że tak. Do jednoznacznej odpowiedzi mamy za mało informacji:) Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym. W naszym Gabinecie w razie wszelkich niepewności pacjent jest proszony o kontakt z placówką. Wówczas udzielamy porady telefonicznie lub ponownie zapraszamy do gabinetu, aby ustalić przyczynę niepokoju. Pozdrawiam
Witaj,
Są dwie opcje, albo masz założony opatrunek-tlnek cynku z eugenolem(to gozdzikowy posmak), ktory ma zadziałać jako "lekarstwo" i zabezpieczyć ząb by nie bylo leczenia kanałowego, albo masz ropoczete leczenie kanałowe a opatrunek stanowi jedynie brierę do wnętrza zęba. Jak by nie było ząb może pobolewać do kilku dni. Proponuje konsultacje z lekarzem, ktory oceni stan zęba i jesli bedzie to konieczne podejmie leczenie. Pozdrawiam Aleksandra Bąk
Dzień dobry, z Pani opisu wynika ,że jest stan zapalny miazgi i zęba trzeba będzie przeleczyć kanałowo. Proszę skontaktować się z lekarzem w celu dalszego leczenia. Pozdrawiam dr Kręcisz
Okolo 7 dni
Witam radziłabym zgłosić się do lekarza który zakładał opatrunek i zgłosić mu swoje dolegliwości
W przypadku głębokiej próchnicy, po usunięciu starego wypełnienia - plomby, zakładany jest tymczasowy opatrunek z lekiem, którego zadaniem jest wspieranie odbudowy tkanki. Ponieważ ubytki tego typu są głębokie to zdecydowanie przez pewien czas (kilka tygodni nawet) może utrzymywać się podwyższona wrażliwość takiego zęba. Trzeba pamiętać, że całe leczenie od początku obarczone jest podwyższonym ryzykiem konieczności leczenia kanałowego. Pozdrawiam, Renata Sznajder
Witam !!! Prawdopodobnie, doktor wlozyl trucizne, po tym zab moze pobolewac pare dni, pozniej wszystko bedzie w normie, Za 10 dni zazwyczaj trzeba wyjac trucizne i przeleczyc zab kanalowa . Zyczymy zdrowka i bialegu usmiechu )))))) Valentina klinik
Witam!
Prawdopodobnie zastał założony środek na bazie olejków eterycznych, który ma za zadanie stymulację biologiczną.
Takie wypełnienie stosuje się czasowo na okres 3-6 miesięcy. Ząb ma prawo pobolewać kilka dni. Jeśli ból się nasili i nabierze charakteru ciągłego, narastającego, tętnienia, oznacza to, iż stan zapalny objął już nieodwracalnie miazgę zęba i taki ząb należy poddać leczeniu kanałowym. Jeśli jest to o czym myślę jest to tzw. leczenie biologiczne.
W razie wątpliwości proszę zapytać lekarza, który wykonywał zabieg.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Ząb może boleć jeszcze kilka dni jeśli jednak dolegliwości będą się utrzymywać lub nasilać prosze niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Jeśli zabieg zatrucia było przeprowadzono fachowo, to za parę dni powinno przestać.
Od siebie dodam, że jest to już starożytna metoda.
Udanego leczenia
Dzień dobry,
Jeżeli dolegliwości utrzymują się mimo założenia opatrunku należy wykonać leczenie endodontyczne tego zęba.
Pozdrawiam.
Dzień dobry.
Ból powinien ustąpić w przeciągu kilku dni.
Jeśli nie ustąpi lub zacznie się nasilać to proszę udać się do dentysty, który wykonywał zabieg.
Pozdrawiam
Dzień dobry
Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować, tylko będą się utrzymywać/ narastać (ból samoistny) będzie to świadczyło o nieodwracalnym zapaleniu miazgi i ząb trzeba będzie przeleczyć kanałowo.
Pozdrawiam serdecznie