Dzień dobry syn 5lat zaczol się zacinac i jakac z dnia na dzień. Trwa już to ok. M-c. Nie wiem co ma

10 odpowiedzi
Syn 5lat zaczol się zacinac i jakac z dnia na dzień. Trwa już to ok. M-c. Nie wiem co mam robić i jak mu pomóc. Wcześniej dziecku buzia się nie zamykał od mówienia wszędzie go było pełno. Teraz dziecko apatyczne i mało mówiące wystąpi l strach przed mówieniem.
Proszę jak najszybciej udać się do logopedy na diagnozę. Im dłużej będą Państwo czekać, tym większe niebezpieczeństwo, że u chłopczyka rozwiną się zaburzenia zachowania, problemy psychologiczne, wycofanie w kontaktach społecznych. Logopeda ewentualnie zasugeruje wizyty u innych specjalistów. Jednak jak najszybciej powinien synka zdiagnozować. Powodzenia.

Dzień dobry. Proszę nie czekać, tylko niezwłocznie udać się do doświadczonego logopedy, który zajmuje się problemem niepłynności mowy. Dziecko w wieku 5 lat jest świadome, że odstaje od innych w aspekcie mowy i mogą wystąpić emocjonalne następstwa jąkania w postaci logofobii. Proszę zadbać o nagrania audio, wideo, które dużo pomogą specjaliście podczas diagnozy syna. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski
Dzień dobry.
Dobrze, że Państwo szybko ragujecie. Proszę niezwłocznie umówić się na spotkanie z logopedą. Specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad i wyznaczy kierunek dalszych działań. Do momentu konsultacji z logopedą proszę zachować spokój.
W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.
Najlepszą pomocą dla dziecka będzie udanie się do logopedy - terapeuty jąkania, który zaproponuję odpowiednie działania i rozpocznie terapię.
To co już można zacząć robić to np. zwolnić tempo mowy w rozmowie z dzieckiem, nie przerywać, nie reagować negatywnie na niepłynność i dbać o kontakt i relacje z dzieckiem w duchu akceptacji.
Uważam , że warto udać się do neurologa by sprawdzil dziecko pod kątem ewentualnych zmian w mózgu. Jeśli lekarz nie stwierdzi zmian neurologicznych wtedy udać sie do logopedy bądź neurologopedy zajmującego się jąkaniem. Wizyta u neurologa ma na celu wykluczyć ewentualne przyczyny regresu mowy.
Witam serdecznie,
Sugerowałabym zacząć od wizyty u logopedy specjalizującym się w niepłynności mowy, który oceni rodzaj niepłynności ilość, częstotliwość powtarzanych sylab, głosek czy tez wydłużanych wokaliz. Niepłynność mowy Państwa dziecka może być rozwojowa.Niestety często przesadna panika, rodzica, otoczenia, manifestowanie problemu a tym samym podkreślanie problemu może wzmocnić niepłynność . Po 7 r.z. niepłynność jest już jąkaniem.Zapraszam do gabinetu.
Dzień dobry. Proszę jak najszybciej udać się do logopedy, być może problem ma podłoże psychologiczne.
Skoro wcześniej rozwój mowy przebiegał płynnie to prawdopodobnie obecne problemy są wynikiem jakiegoś diznanego stresu.
Zachęcam do wizyty u logopedy i psychologa celem zbadania przyczyn takiego stanu oraz podjęcia terapii

Pozdrawiam
Proszę udać się jak najszybciej do logopedy, który zajmuje się jąkaniem. Niestety 5 rok życia jest przełomowy jeśli chodzi o świadomość swojej niepłynności i w zależności od dziecka może pojawić się logofobia, która tylko pogłębi problem jąkania wczesnodziecięcego. Państwo już teraz zauważyli zmiany w zachowaniu dziecka - tym bardziej nie ma na co czekać. O tym czy to jest jąkanie wczesnodziecięce zadecyduje logopeda/ neurologopeda ,który przeprowadzi z Państwem szczegółowy wywiad, otrzyma "próbki mowy" dziecka ( krótkie filmiki ) oraz pozna dziecko, a w późniejszym etapie odpowiednio pokieruje.
Dzień dobry,
Prawdopodobnie powstał jakiś konflikt emocjonalny u dziecka, ale o tym powie nam rzetelna diagnoza. Bezwzględnie proszę udać się do logopedy bo zwłoka w działaniu może pogłębić problem.
Serdecznie pozdrawiam