Dzień dobry, ostatnio wszystko jest dla mnie ciężkie nawet podniesienie się z łóżka, chwilami jestem

3 odpowiedzi
Dzień dobry, ostatnio wszystko jest dla mnie ciężkie nawet podniesienie się z łóżka, chwilami jestem wesoła i nagle zmienia mi sie nastrój. Odpycham nieświadomie pomoc najbliższych i obciążam ich swoimi problemami. Nie radzę sobie z myślami, których mam bardzo dużo w głowie. Nawet najsłabszy krzyk doprowadza mnie do płaczu i nie umiem sie uspokoić. Nie wiem co mam robić i co ze mną jest.
Witam, objawy które Pani opisuje mogą wskazywać na depresję stąd ten brak motywacji i nadreaktywność na różne bodźce, płaczliwość oraz natłok natrętnych myśli które krążą w głowie. Proszę się skontaktować ze specjalistą.

Dzień dobry,
Podejrzewam, że stan który Pani opisuje jest dla Pani trudny zarówno psychicznie jak i dla zdrowia fizycznego. Dlatego to ważne, że szuka Pani wsparcia. Dobrze byłoby rozważyć kwestię udania się na wizytę równolegle do takich specjalistów jak psycholog oraz psychiatra (lub osoby o dwóch specjalizacjach). Wizyta u lekarza/lekarki psychiatry może być ważna ze względu na to, że podczas wizyty będzie Pani w stanie przedstawić dolegliwości w szerszym kontekście swojego życia - co ułatwi dokładniejszą pomoc. Niezależnie jednak od ewentualnej diagnozy, czy zaproponowanej farmakoterapii, warto pamiętać o aspekcie wspierającym w budowaniu zdrowia psychicznego jakim jest wizyta u psychologa/psycholożki. Rozmowy i ćwiczenia z psychologiem/psycholożką nie tylko pozwalają wesprzeć samą siebie w danym momencie, ale też budować wspierające dla siebie sposoby myślenia i działania na przyszłość. Serdeczności!
Objawy, które Pani opisuje z pewnością powodują duży dyskomfort i trudności w życiu codziennym. Naturalnym jest, że martwi to Panią i niepokoi i jednocześnie nasila negatywne uczucia i emocje, które Pani towarzyszą. W takim przypadku zachęcam do wizyty u specjalisty i dogłębne przyjrzenie się problemowi. Pozdrawiam serdecznie.