Dzień dobry, Od trzech tygodni mam takie problemy: zmęczenie, osłabienie, niechęć do robienia różny

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od trzech tygodni mam takie problemy: zmęczenie, osłabienie, niechęć do robienia różnych rzeczy, ciężką głowę, lekkie uciski, czuję że przeskakuje mi szyi, czaszce, w plecach na górze, 2 dni kolotalo mi serce ale wszystkie badania (echo, holtery itd wyszły mi dobrze), nie mam apetytu, nie trawię wszystkich pokarmów i mój stolec ma dziwny zapach wg mnie. Mam problemy ze wzrokiem, mroczki przed oczami czasami, stale zaburzone peryferyjne widzenie, zamazane. I mam duże problemy ze snem, najpierw nie mogłam spać, budzilam się od razu jak zasypialam i uczuciem braku oddechu i kołatania serca przez co bałam się że w snie mogę umrzeć, teraz budzę się czując że nie mogę oddychać, albo z uciskiem w środku głowy że to nie daje mi spać i dlatego się budzę, czuję nieraz jakby to szło mi od szyi/kręgosłupa. Nieraz czuje w dzień że mi się gorzej oddycha ale mierze saturacje i mam dobra. Mam też zaburzenia pamięci krótkotrwałej, koncentracji uwagi. Czasem dosc stale mialam lekkie poczucie zaburzenia rownowagi/zawrotow głowy. Czuje ciagniecie glowy od szyi, ciezkosc potylicy.Dodam że miałam ostatnio robiona tk klatki i wyszła mi lekką zatorowosc, miałam d dimery powiekszone. Biorę na to lęk xarelto. Rezonans głowy, angio rezonans glowy, rezonans przysadki mózgowej i eeg wyszły mi dobrze. Wyniki krwi dotychczas robione również, tarczyca też dobrze. Czy ktos z Państwa wie co może być powodem moich objawów? W czym dalej powinnam szukać? Czy może to toksoplazmoza czy może jakieś bakterie, czy może powinnam zrobić rezonans kręgosłupa, może borelioza, niedobory jakies? A moze powinnam zmienic lek xarelto na inny, czy on może powodować takie objawy? Na koniec dodam jeszcze że mam niespecyficzne zaburzenia w polu widzenia od 12 lat, których nikt nie zdiagnozowal jako cokolwiek. Ja juz nie wiem co mogę zbadać, dlatego serdecznie proszę o poradę.
Dzień dobry, w przypadku takich zaburzeń w pierwszej kolejności niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Jeśli wszystkie choroby mogące powodować w. w. objawy, zostaną wykluczone, proponuję zgłosić się na konsultację do osteopaty.

Dzień dobry. Pani objawy są dosyć złożone. Jeśli zostały wykluczone przez lekarzy możliwe patologie powodujące ów stan, warto wybrać się na wizytę osteopatyczną, gdyż objawy wyglądają na problem psychosomatyczny. Powodem może być przeciążenie układu nerwowego przewlekłym stresem bądź stresem/ emocjami z przeszłości.