Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mam zaniki pamięci co do wydarzeń np. Sprzed miesiąca tygodnia, napad

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mam zaniki pamięci co do wydarzeń np. Sprzed miesiąca tygodnia, napady płaczu oraz kołatanie serca podczas płaczu i napadów smutku. Zastanawiam się do jakiego lekarza się zgłosić i co to może być.
W pierwszej kolejności myślę, że warto skontaktować się z lekarzem internistą i wykluczyć przyczyny fizjologiczne, takie jak niedobory, zaburzenia hormonalne.
Kiedy okaże się, że ciało zdrowe, warto zadbać o ducha i umówić się do psychologa.

Dzień dobry,
Proponuję zgłoszenie się do psychologa/psychoterapeuty, a następnie jeśli z wywiadu wynikną dodatkowe potrzeby, zostanie Pan/i przekierowana do innego specjalisty.

pozdrawiam serdecznie,
Anna Byczko
Droga Autorko. Objawy które opisujesz mogą być spowodowane wieloma czynnikami - zarówno psychicznymi jak i fizycznymi. Najważniejszym dla mnie sygnałem jest to, że widzisz problem i szukasz pomocy. To ważna informacja dająca szansę na znalezienie przyczyny i poradzenie sobie z tą kwestią. Przede wszystkim zacznij od podstawowych badań zlecanych przez lekarza rodzinnego. Już na tym etapie mogą pojawić się jakieś nieścisłości wynikające z problemów w organizmie. Warto zwrócić szczególną uwagę na problemy hormonalne, które mogą, ale nie muszą być przyczyną takich zmian. Tutaj endokrynolog lub ginekolog rozumiejący ten temat będzie cennym specjalistą. Jeśli jednak jesteś już po badaniach i wiesz, że problem jest bardziej natury psychologicznej to dobrze byłoby skorzystać z konsultacji z psychologiem. Warto przyjrzeć się ostatnim wydarzeniom w Twoim życiu, jakimś zmianom czy niestandardowym sytuacjom, które mogły wpłynąć na Ciebie w znacznym stopniu. Również wizyta u psychiatry, który postawi diagnozę i rozważy z Tobą podjęcie farmakoterapii będzie dobrym rozwiązaniem. Trzymam kciuki za to, abyś znalazła przyczynę Twoich trudności i szybko sobie z nimi poradziła!