Dzień dobry, od dłuższego czasu mam problem z jedzeniem, cały czas o nim myślę, mam napady obżrastwa

2 odpowiedzi
Dzień dobry, od dłuższego czasu mam problem z jedzeniem, cały czas o nim myślę, mam napady obżrastwa i wtedy nie kontroluję tego co i ile zjem, jeżeli próbuję zająć się czymś innym nie potrafię zaczynam się trząść i czuję straszny niepokój i lęk. Bardzo ciężko mi o tym mówić, strasznie się tego wstydzę, czasami wydaje mi się że to błahostka i po prostu wymyślam ludzie mają większe problemy w życiu, ale nie potrafię tego przerwać nie wiem jak to zrobić. W zeszłym roku korzystałam z diety ułożonej przez dietetyka, bardzo rygorystycznie do niej podchodziłam i nie pozwalałam sobie na odstępstwa schudłam na niej 10kg, później okazało się że nastąpiło to za szybko i dieta była zbyt uboga kalorycznie i wystąpiły różne problemy zdrowotne, teraz boję się skorzystać z pomocy innego dietetyka w obawie żeby sytuacja się nie powtórzyła. Próbuję sama zdrowo jeść ale napady występują prawie codziennie. W tym momencie przytyłam 20kg i nie potrafię tego przerwać, jakieś 6 lat temu miałam problemy z odżywianiem potrafiłam przez kilka dni nic nie jeść później obżerać się i prowokować wymioty albo brać środki przeczyszczające. Miałam wtedy bardzo trudny okres. Boję się żeby to nie wróciło, ale nie wiem czy teraz nie jest jeszcze gorzej. Mam teraz bardzo dużo stresów a dodatkowo przez problemy z jedzeniem czuję się okropnie nie mam na nic ochoty ani siły, ciągle boli mnie brzuch i czuję się bezwartościowa, ciągle czuję wstyd i lęk. Bardzo proszę o rady jak z tego wyjść.
Dzień Dobry. Uważam, ze to jest bardzo poważny problem, to nie jest błahostka. Tutaj to co mogę zalecić to kontakt z psychodietetykiem, nie polecam żadnej diety rygorystycznej, w ogóle nie dieta, tylko praca krok po kroku z nawykami. Jest to bardzo długotrwały proces, trzeba znaleść przyczynę tych lęków i napadów. Proszę o siebie zadbać i nastawić się na długą współpracę z odpowiednim specjalistą, nie ma jednej rady ani recepty. Pozdrawiam Magdalena Kuczyńska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią. Z jednej strony słyszę w Pani wpisie lęk, obawy i cierpienie, z drugiej dużą siłę, odwagę i motywację do szukania pomocy. To cenny krok w drodze do zmiany:-). Jeśli potrafiła Pani zrobić ten pierwszy krok, to oznacza że potrafi Pani zrobić następne. Potrzebne jest jedynie wsparcie, motywacja i towarzyszenie osoby która pomoże przyjrzeć się emocjom, poczuciu kontroli, nawykom i przekonaniom, oraz odkryć zależności między nimi. Takim wsparciem będzie z pewnością psychodietetyk lub psychoterapeuta. Życzę podjęcia najlepszej decyzji. Pozdrawiam ciepło. Ewa Miłowicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.