Dzień Dobry nie potrafię śmiać się na głos, są na to jakieś ćwiczenia?

6 odpowiedzi
Dzień Dobry nie potrafię śmiać się na głos, są na to jakieś ćwiczenia?
Nie trzeba śmiać się na głos żeby być szczęśliwym. Jeśli jednak doświadczamy trudności z tym związanych w życiu codziennym, to polecam terapię.

Dzień dobry,

wiele zależy od tego, jakiej natury jest opisany przez Panią/Pana problem. Jeśli jego przyczyny tkwią w funkcjonowaniu aparatu głosowego, to zalecałabym zwrócenie się po pomoc do foniatry. Jeśli podłoże problemu tkwi w psychice (np. wynika z onieśmielenia) - wówczas sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Witam serdecznie,

można pracować różnymi technikami aby ośmielić sie i m. i. śmiać się na głos.

Polecam spotkanie z psychologiem - psychoterapeutą.
Mam do Ciebie kilka pytań.

1. Jak długo trwa Twój problem? A może od zawsze "nie potrafiłeś" śmiać się dłużej niż kilka sekund?
2. Czy kiedy ktoś zaczyna opowiadać Ci coś śmiesznego, Ty zaraz myślisz o tym jak zareaguje ta osoba na Twój brak śmiechu?
3. Czy śmiech powoduje u Ciebie skrępowanie?
Jeśli jest to dla Pani problemem, to polecam psychoterapię.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia poznawczo - behawioralna na skype 50 min. - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Być może na terapii Pani/Pan zaśmieje się w głos? To byłoby wydarzenie. Pozdrawiam, Iwona