Dzień dobry, mam pytanie, ponieważ od kilku dni stosuję Epiduo na noc na zmianę z maścią Klindaci

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

mam pytanie, ponieważ od kilku dni stosuję Epiduo na noc na zmianę z maścią Klindacin T (na jedną noc Epiduo, na jedną noc Klindacin T, naprzemiennie). Do Klindacinu T nie mam żadnych zastrzeżeń, natomiast maść Epiduo sprawia, że skóra piecze, jest zaczerwieniona (nakładam naprawdę małą warstwę, tak jak mi zalecił dermatolog). Co mogłabym z tym zrobić? Czy mam czekać, aż skóra się przyzwyczai, czy jest to jednak objaw tego, że lek nie jest dla mojej cery?

Dodatkowo stosuję piankę do mycia twarzy Cetaphil 2 razy dziennie, rano oraz wieczorem i raz dziennie rano nakładam krem Cetaphil MD.
Dzień dobry,
pielęgnacja bez zastrzeżeń, Epiduo zawsze drażni ale proszę smarować co 3 dni i skóra przyzwyczai się, pamiętać też trzeba, aby po myciu twarzy odczekać 20 minut przed zastosowaniem Epiduo.
Co do Klindacinu T - to jest antybiotyk i stosowanie co 2- gi dzień jest niewłaściwe. Proszę odstawić lub smarować codziennie jakiś czas np. 3 tygodnie.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.