Dzien dobry. Mam problemy gastryczne w czasie podrozowania. Przed wyjsciem /wyjazdem z domu musze i

5 odpowiedzi
Mam problemy gastryczne w czasie podrozowania. Przed wyjsciem /wyjazdem z domu musze isc do toalety, czasami kilka razy. Zaraz po wyjezdzie z domu musze zatrzymywac sie i szukac toalety. To samo przed wejsciem do samolotu. Bardzo duzo podrozuje, jezdze samochodem, latam i w gruncie rzeczy bardzo to lubie. I nie ma znaczenia czy lece na inny kontynent czy ide po zakupy, zawsze gdzies z tylu glowy mam pytanie : Czy gdzies w poblizu jest toaleta? Jesli nie ma, czuje lek. Zyje z tym problemem od kilkunastu, wiec problem sie utrwalil, choc mam wrazenie, ze sie poglebia. Co to jest i do kogo z tym sie udac?
Dzień dobry, bardzo Pani/Panu współczuję (z tekstu nie wynika jak powinnam się zwracać). To bardzo trudne żyć bez poczucia oparcia w bliskiej osobie. Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznego wsparcia i pomocy. Jako osoba która ma 18 lat może Pani/Pan samodzielnie się o nie ubiegać. Jeśli potrzebna będzie terapia bezpłatna warto jak najszybciej skontaktować się z najbliższą poradnią zdrowia psychicznego, która jej udziela. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba

Rzeczywiscie na podstawie tego opisu mozna wysnuc wniosek, ze objawy "gastryczne" towarzysza czemus powazniejszemu zwiazanemu w jakiejs czesci z podrozowaniem. Jednak odpowiedz na to dlaczego tak sie dzieje i w jakim stopniu jest to zwiazane z czynnikami psychicznymi mozna uzyskac dopiero po wizycie u specjalisty, lekarza psychiatry lub psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry,
rozumiem, że przedstawiony problem mocno utrudnia codzienne funkcjonowanie i silnie narusza poczucie komfortu. To o czym mowa w tekście to objaw, należałoby zastanowić się nad jego przyczynami, które z całą pewnością są nieświadome, być może wywołane jakimś lękiem. Z całą pewnością jest to sprawa z którą warto udać się do specjalisty. Konsultacja u psychiatry lub psychoterapeuty na pewno pozwoli rozeznać problematykę i zaproponować właściwe leczenie. Pozdrawiam
Opisywane dolegliwości zaburzeń perystaltyki jelit z pewnością warto zdiagnozować i zweryfikować u gastrologa, na przykład pod kątem występowania zespołu jelita drażliwego. W takim przypadku zaburzenia sfery fizjologicznej mogą mieć także swoje źródła emocjonalne, gdyż szacuje się, iż u połowy pacjentów z zespołem jelita drażliwego mogą występować zaburzenia lękowe, depresja, itd. Wtedy warto zwrócić się o pomoc psychoterapeutyczną.
Witam
W każdym przypadku, kiedy występują objawy ze strony organizmu warto zasięgnąć opinii lekarza np. gastrologa. Wiele chorób może mieć podłoże emocjonalne i z przytoczonego opisu można wnioskować, że tak może być w tym przypadku. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z psychiatrą lub psychoterapeutą. Opisany problem jest bardzo uciążliwy i obniża jakość życia, dlatego warto sobie pomóc korzystając z profesjonalnego wsparcia.
Pozdrawiam. Marzena Kuriata