Dzień dobry. Mam problem z nadgarstkiem. Pierwszy ból pojawił się pod koniec sierpnia ubiegłego rok

10 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mam problem z nadgarstkiem. Pierwszy ból pojawił się pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Boli, kiedy zginam dłoń pod kątem 90 stopni względem przedramienia, co uniemożliwia np. zrobienie pompki. Pod koniec października udałem się na dwie prywatne wizyty do fizjoterapeutki, które nie zlikwidowały bólu. To było coś na kształt masażu nadgarstka i przedramienia. Zdecydowałem się udać publicznie do ortopedy. Lekarz na podstawie zdjęcia rtg stwierdził, że była złamana kość łódeczkowata. Wpisał "stan po nadłamaniu" tej kości i skierował na 10x diadynamik i interdyn, na które musiałem czekać parę miesięcy. Jestem ponad dwa tygodnie po tej rehabilitacji, a pompki dalej nie zrobię, bo odczuwam ból i boję się o nadgarstek. Chciałbym w końcu powrócić do pełnej sprawności i nie martwić się nieprzyjemnymi powikłaniami, kiedy rzecz zaniedbam.
Co robić, do jakiego lekarza się udać?
Jeżeli kość łódeczkowata była złamana, to może już zawsze być problem z tym 90stopni, choć wszystko zależy od tego jak to złamanie przebiegło. Myślę, że najlepsze efekty w tym wypadku przyniesie terapia manualna. A więc należy się udać do certyfikowanego terapeuty manualnego.

Proszę dalej leczyć ten stan zachowawczo i proponuje zabiegi magnetronik na staw nadgarstkowy laseroterapia ,jonoforeza z lekiem p/bolowym ,jeżeli ból będzie się utrzymywał proszę zrobić jeszcze diagnostykę stawu w kierunku ciesni kanalu nadgarstka.
Wiele struktur może mieć wpływ na ból i zwiększenie napięcia w rejonie nadgarstka. To że pojawia się problem z ograniczeniem ruchu nie musi być jednoznaczne z bólem tego stawu. Proszę się skontaktować z osteopatą lub fizjoterapeutą pracującym holistycznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, przejdźmy od słów do czynów :) Zapraszam do gabinetu, w którym stosuje metodę ARPWave. ww.rehabilitacja-arpwave.pl Pozdrawiam
Dzień dobry
Terapia manualna w/g Mulligana + kinesiotaping - proszę szukać terapeutów tych metod
Witam. Jeśli złamanie było przeoczone a pomimo profesjonalnego leczenia zachowawczego nie ma poprawy to może być potrzebne leczenie operacyjne. W wyniki tego złamania mogło także dojść do uszkodzenia tętnicy zaopatrującej kość i jej jałowej martwicy.
Wywiad, badanie i leczenie. Nie ma innej rady!
Proszę iść do fizjoterapeuty.

Ps. Stan po złamaniu kości. Ból od sierpnia w czasie wykonywania ruchu tylko w jednym kierunku. Trzeba poprawić ruchomość! Diadynamik i interdyn nie poprawiają ruchomości.
Dzień dobry,

zalecam dokładne przeprowadzenie diagnostyki, nie tylko stawu nadgarstkowego, ale również łokciowego, ramiennego i odcinka szyjnego. Warto dodatkowo sprawdzić kończynę górną pod kątem ewentualnych dolegliwości z tytułu obwodowego układu nerwowego i układu krwionośnego. Niestety, żaden specjalista nie jest w stanie skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie pomóc na odległość, dlatego proszę w miejscu swojego zamieszkania znaleźć specjalistę który dokładnie przeprowadzi diagnostykę funkcjonalną. Mam nadzieję, że chociaż w pewnym stopniu pomogłem.

Pozdrawiam serdecznie,
Grzegorz Stanek

Dzień dobry skoro kość była złamana i jest zrośnięta z odkształceniem "stan po nadlamaniu " jak opisał ortopeda należy możliwie jak najlepiej poprawić mechanikę 1szego szeregu nadgarstka tj ślizg kości łódkowatej względem kości promieniowej. Powinno to zmniejszyć ból. Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.
WItam serdecznie,
Prawdopodobnie niestety problem może się pojawiać. Warto jednak skorzystać z terapii manualnej. Sama fizykoterapia nie rozwiąże problemu