Dzień dobry
Mam 33 lata i mam problem z erekcją oraz z przedwczesnym wytryskiem.
Od prawie 2 lat nie współżyłem z żadną kobietą, Obecnie poznałem kobietę za którą szaleje bardzo mi się podoba, od samego początku odkąd ją poznałem seks z nią był moim marzeniem. Gdy nadszedł już ten dzień nie mogłem osiągnąć erekcji
a jak już jakoś ją osiągnąłem zaraz po kilku ruchach miałem wytrysk. Z wczesnym wytryskiem miałem już problemy ale nie aż z tak szybkim a brak erekcji nawet nie wiedziałem co to jest. Dopóki nie poznałem obecnej partnerki (od 2lat) przynajmniej raz w tygodniu się masturbowałem. Teraz przed każdym stosunkiem zaczynam się co raz bardziej stresować (jak przed pierwszym razem) Nie wiem co się ze mną stało i co mam zrobić. Nigdy nie miałem z tym problemów. Spróbowałem tabletek na erekcje bez recepty nie działają lub tylko połowicznie.
dr Monika Gmurek
dr Monika Gmurek
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Szanowny Panie,

dobrze, że szuka Pan pomocy. W celu udzielenia profesjonalnej pomocy warto, by lekarz-seksuolog czy też psycholog-seksuolog zapoznali się z wcześniejszą diagnozą i zaleceniami. Dobrze jest ustalić czas powstania dysfunkcji, okoliczności, charakter. Trzeba zebrać wywiad, przeprowadzić testy kwestionariuszowe. Na pewno warto zadbać o psychoedukację w trakcie której dowie się Pan nt. mechanizmów psychologicznych, które mogą wzmacniać pojawianie się istniejącej dysfunckji. Warto omówić te kwestie w bezpiecznej przestrzeni gabinetu.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

mgr Zuzanna Księżyk
mgr Zuzanna Księżyk
Psycholog, Seksuolog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry. Problemy z erekcją mogą występować na tle organicznym, psychogennym lub mieszanym. Aby wykluczyć problemy organiczne, warto udać się na badania do androloga. Pisze Pan także, że po dwóch latach braku kontaktów intymnych z kobietami poznał pan kobietę, za którą Pan szaleje. Tego rodzaju doświadczenie, po za tym, że emocjonujące i motywujące, może także rodzić stres i lęk przed niesprawdzeniem się, odrzuceniem. Stres i lęk nie wpływa pozytywnie na życie erotyczne i może być jedną z przyczyn problemów z erekcją. Dlatego dobrym pomysłem jest przyjrzenie się swoim lękom i oswojenie z nimi, a następnie opracowanie strategii pomocnych w radzeniu sobie ze stresem podczas zbliżenia z pomocą seksuologa czy psychoterapeuty. Z czasem może okazać się, że stres i lęk całkowicie ustąpią na rzecz przyjemności i poczucia bezpieczeństwa.

Kolejne pytanie o przedwczesny wytrysk. Od 10 lat wiadomo że to problem uwarunkowany genetycznie. Owszem istnieją komponenty psychogenne, jednak zasadniczo jest to problem medyczny do leczenia farmakologicznego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.