Dzien dobry, mam 30 lat i problem z wymawianiem sz cz ż dż. Czy istnieje szansa na poprawę lub wyeli

15 odpowiedzi
Dzien dobry, mam 30 lat i problem z wymawianiem sz cz ż dż. Czy istnieje szansa na poprawę lub wyelimowanie wady dzięki terapii z logopedą?
Oczywiście że tak. Wymaga to spotkania ze specjalistą który dokona oceny pracy aparatu artykulacyjnego jak i wymowy. Po dokonaniu diagnozy dobierze odpowiednie ćwiczenia. Powodzenia.

Nieprawidłowa realizacja głosek może mieć wiele przyczyn. Proszę udać się do specjalisty, który po rozpoznaniu problemu, dobierze właściwe ćwiczenia i pomoże korygować wadę.

Proszę pamiętać, że w terapii logopedycznej bardzo ważna jest systematyczności oraz codzienne wykonywanie ćwiczeń przynajmniej przez 15 minut.

Wytrwałości.
Oczywiście. Wiek nie ma tutaj znaczenia. Konieczna jest jednak wizyta u logopedy, który określi przyczynę wady wymowy i zaleci odpowiednią terapię. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
dzień dobry!
Oczywiście, można bardzo dużo poprawić, ale trzeba włożyć wiele pracy. Na wstępie dokładna wizyta diagnostyczna, która wykryje wszelkie nieprawidłowości w budowie anatomicznej aparatu mowy. Pozdrawiam i powodzenia !
Dzień dobry, wiek nie jest przeszkodą, w prowadzeniu terapii logopedycznej. Po konsultacja logopedycznej specjalista postawi odpowiednią diagnozę, oceni sprawność narządów artykulacyjnych, przedstawi plan terapii.
Pozdrawiam serdecznie
Oczywiście. Jednak niezbędna jest wizyta u logopedy w celu oceny budowy i sprawności narządów artykulacyjnych oraz doboru właściwych ćwiczeń. Pozdrawiam. Małgorzata Rucka
Nie ma ograniczeń wiekowych co do podjęcia terapii logopedycznej.
Należałoby ocenić warunki artykulacyjne i wyeliminować ewentualne przyczyny nieprawidłowości w wymowie.
Podstawą efektów w terapii jest motywacja, cierpliwość i dobre chęci! :)
Pozdrawiam,
Katarzyna Przewoźniak
Neurologopeda
Tak. Obecnie mam takiego doroslego pacjenta. Świetnie sie bawimy na terapii, a oprocz tego ze ćwiczymy szereg szumiacy to jeszcze nawet "r" zaczęło wychodzić :-) proszę zapisac sie do logopedy, na pewno poprawi to komfort życia i pozwoli uniknąć wielu stresów zwiazanych z wadą wymowy.
Dzień dobry,
oczywiście, że jest to coś, z czym można sobie poradzić. Warto zgłosić się do logopedy, który oceni budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego oraz stworzy indywidualny plan terapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Magdalena Rumińska
Dzień dobry, jak najbardziej - w każdym wieku można zgłosić się do logopedy i podjąć skuteczną terapię. Przyjmuję wyłącznie dorosłych, specjalizuję się właśnie w terapii wad wymowy. Proszę się nie zniechęcać, na stronie internetowej mojego gabinetu można usłyszeć wypowiedzi Pacjentów/-ek przed i po terapii. Wiem, że wiele osób zmotywowało to do poszukania logopedy, który pracuje z dorosłymi. Powodzenia :)
Korekcja wad wymowy jest możliwa w każdym wieku, zależy jedynie od motywacji, zaangażowania i systematyczności. Czas i tak upłynie, więc warto go owocnie wykorzystać. Pozytywna zmiana wpływa nie tylko na to, jak postrzegają nas inni, ale także na naszą własną samoocenę, ponieważ wówczas czujemy się naprawdę dobrze we własnej skórze. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Dzień dobry, oczywiście. Pracujemy z pacjentami w każdym wieku. Najważniejszym będzie odkrycie przyczyny tych nieprawidłowości i dokładne nakreślenie istoty opisywanego problemu. Proszę nastawić się na dużo samodzielnej pracy. W zamian efekt będzie bardzo zadowalający. Pracujemy m. In. Na mięśniach, pracy nerwów, nawykach.
Na pracę nad wymową nigdy nie jest za późno. :) Logopeda pomoże znaleźć przyczynę problemu, wzmocni mięśnie i poprowadzi przez cały proces terapii. Wiek naprawdę nie jest istotny, miałam już pacjentów 50 letnich, którzy też walczyli o lepszą artykulację. Życzę samych sukcesów!
Witam
Oczywiście, ze tak! Na terapię dyslalii nigdy nie jest za późno. Zapraszam do swojego gabinetu, a uporamy się z problemem :)
Dzień dobry. Szansa jest duża a wiek nie jest przeszkodą. Logopeda/neurologopeda wskaże ścieżkę postępowania i zleci odpowiednie ćwiczenia. Powodzenia.