Dzień dobry. Jakieś 2 miesiące temu zacząłem treningi na siłowni które okupiłem kontuzją - jakieś 2

14 odpowiedzi
Dzień dobry.
Jakieś 2 miesiące temu zacząłem treningi na siłowni które okupiłem kontuzją - jakieś 2 tygodnie temu. Dysponuję rezonansem magnetycznym części lędźwiowej oraz mam kartę informacyjną ze szpitala (nie posiadam RTG). Mam zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.
Czy jest szansa, że po wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i wzmocnieniu mięśni kręgosłupa będę w stanie trenować siłowo (w rozsądnych granicach)?
Witam,
tak jest szansa, a co do dobór ćwiczeń najlepiej udać się z tym do fizjoterapeuty, który zadba o dobór odpowiednich ćwiczeń.

Dzień dobry,
wszystko zależy od rodzaju kontuzji oraz jego poziomu. Do pierwszych terapii wystarczy rezonans magnetyczny bez dalszych badań. Oczywiście, że istnieje możliwość powrotu do treningów, wszystko jednak zależy od odpowiedniej profilaktyki i prawidłowego wykonywania aktywności fizycznej.
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski
Jakiego rodzaju kontuzji Pan doznał?.... W jakim jest Pan wieku?...To podstawowe pytania, które potrzebuję. Oprócz tego muszę ocenić Pana postawę i stan Pana kręgosłupa pod względem biomechanicznym (ruchowym/ funkcjonalnym), aby móc stwierdzić czy może Pan trenować i jakie obciążenia będą dla Pana bezpieczne. Samo spłaszczenie lordozy lędźwiowej nie jest przeciwwskazaniem do treningu siłowego aczkolwiek kręgosłup jest mniej odporny na obciążenia.
Witam
Po odpowiednio poprowadzonej rehabilitacji i poprawnemu treningowi myślę, że nie powinno być żadnego problemu.
Witam.
Zniesienie fizjologicznej lordozy to nie kontuzja tylko nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa z którym żyje pewnie Pan od dawna. Jest szansa pogłębienia tej lordozy. Natomiast bardziej interesuje mnie sama kontuzja. Domyślam się, że pojawił się ból w okolicy lędźwiowej podczas ćwiczeń. W takim wypadku lub jeżeli jest to coś innego zapraszam na wizytę diagnostyczną do jednego z certyfikowanych bądź dyplomowanych terapeutów McKenziego. W zależności od zaawansowania problemu powróci Pan do ćwiczen po wyleczeniu bądź leczenie zostanie wplecione w trening.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam
Zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej jest predyspozycją do urazów przeciążeniowych w tym odcinku. Wzmocnienie gorsetu mięśniowego w tej okolicy na pewno będzie korzystne ,ale należy też pamiętać o prawidłowej ruchomości odcinka lędźwiowego. Ćwiczenia w kierunku wyprostnym są konieczne w przypadku zniesienia lordozy aby niwelować możliwości przeciążania przez nadmierne zgięcie, myślę że treningi w przyszłości będą jak najbardziej możliwe. Pozdrawiam
przy dobrze przeprowadzonej diagnostyce i terapii zarówno ruchowej jak i manualnej powinien Pan móc dalej trenować - bez bólu. jeżeli ból pojawił się tak wcześnie to jest on efektem albo źle dobranego/wykonanego treningu lub wcześniejszych kontuzji które teraz wpływają na Pana sprawność
Zniesiona lorodoza bez zmian strukturalnych w kręgach i dyskach? Jeśli tak to na siłownię będzie można wrócić. Ale wcześniej trzeba zbadać manualnie, dlaczego organizm ustawia nieergonomicznie kręgosłup, zrobić leczenie ("jak coś się znajdzie") i dopiero wtedy ćwiczenia.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
uraz w krótkim okresie od rozpoczęcia treningu siłowego może świadczyć o złym przygotowaniu organizmu do aplikowanych obciążeń. Problemem może być również zła technika wykonywania ćwiczeń. Uraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa nie musi oznaczać rezygnacji z siłowni. Po takim epizodzie bólowym niezbędna jest diagnostyka fizjoterapeutyczna, która wskaże słabe ogniwa odpowiedzialne za powstanie problemu. Pozwoli to na dobranie odpowiednich technik manualnych w celu przyspieszenia regeneracji uszkodzonych tkanek i zniesienia dolegliwości. Po tym należy przejść proces rehabilitacji, który przygotuje do obciążeń związanych z codziennym funkcjonowaniem i treningiem. Pozdrawiam, Jacek Kalkstein
Witam na zmianę obecnej postawy składa się napięcie okolic jamy brzucha oraz mięśni pleców, można to skorygować rozluźniając struktury odpowiedzialne za napięcie oraz odpowiednimi ćwiczeniami natomiast nie będzie to proces szybki a zależy on od wieku i zaangażowania pacjenta w proces rehabilitacyjny. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Oczywiście, że tak. Przede wszystkim należy zdiagnozować strukturę lub mechanizm,który odpowiada za Pana dolegliwości. Najprawdopodobniej konieczne będzie odtworzenie tzw. stabilizacji centralnej tulowia, czyli wzmocnienie głębokich mięśni kręgosłupa i miednicy. Jednak więcej będę mógł powiedzieć po wnikliwym badaniu. Proszę więc o kontakt.
Dzień dobry,
zniesienie lordozy lędźwiowej to nie kontuzja tylko ustawienie kręgosłupa odbiegające od prawidłowego.
Co do treningów na siłowni, to jak najbardziej można ćwiczyć w takiej sytuacji ale w prawidłowy sposób należy najpierw wzmocnić odpowiednie mięśnie kręgosłupa, w celu uniknięcia kontuzji.
Zachęcam do konsultacji i umówienia się na ćwiczenia.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Po odpowiednio dobranych ćwiczeniach i wykonywaniu ich systematycznie nie powinno być problemu.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Dzień Dobry. Po odpowiednio dobranej rehabilitacji i pózniejszemu poprawnemu treningowi myślę, że nie powinno być żadnego problemu z powrotem na siłownię.