Dzien dobry. Doznałam urazu w pracy. Uderzyłam wierzchem dłoni w metalowe drzwi w skutek czego nader

1 odpowiedzi
Dzien dobry. Doznałam urazu w pracy. Uderzyłam wierzchem dłoni w metalowe drzwi w skutek czego naderwałam skórę z palca wskazującego. Dokładniej chodzi o środkowy staw. Rana byla dość głęboka. Widać było kość. Rana została zszyta. Ładnie się wszystko goi jest tylko problem przy próbie zgięcia palca. Zginą się tylko do 90° i dalej czuje opór i ból na wierzchu palca. Mam wrażenie jakby szwy nie pozwalały mi zgiąć go do końca. Z wyprostowaniem nie mam problemu. Czy to możliwe, że zostały zerwane ścięgna a lekarz, który mnie szył tego nie zauważył. Dodam, że szwy mam mieć wyjęte po 14 dniach. Dzis jest 12 dzien jak są założone. Proszę o odpowiedź.
Gdyby były uszkodzone ścięgna prostownika to prostowanie palca byłoby upośledzone. Ból przy zgięciu absolutnie może występować w tym momencie po urazie i raczej odradzałbym zginanie palca powyżej 90 stopni, gdy rana jest jeszcze w fazie gojenia - będzie to skutkowało powstaniem większej blizny niż jest to konieczne.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.