Dzień dobry, Chciałam się dowiedzieć czy jest możliwa jednoczesna operacja krzywej przegrody nosa (

3 odpowiedzi
Chciałam się dowiedzieć czy jest możliwa jednoczesna operacja krzywej przegrody nosa (mam wskazania do takiej) z jednoczesna platyką nosa (chciałabym usunąć garbka i ogólnie zmniejszyć nos). Operacje chciałabym wykonać prywatnie, ale nie wiem czy jest możliwe (wskazane) ich połączenie, czy jednak powinnam wykonywać je osobno?
Dzień dobry Pani,

Istnieje mozliwosc przeprowadzenia operacji korekcji nosa i przegrody jednoatepowo, a także postępowanie dwuetapowe, gdzie wpierw jest wykonana plastyka przegrody, a plastyka nosa zewnetrznego w pozniejszym terminie. Wskazania do jednego z tych postepowan moge ustalic podczas wizyty kwalifikujacej, na ktora serdecznie zapraszam. Prosze, by wziela Pani ze soba badanie obrazowe nosa i zatok przynosowych.

Pozdrawiam,
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej

Jak najbardziej jest to możliwe. Z mojego punktu widzenia przeprowadzenie całkowitej korekty nosa w jednym zabiegu jest bardziej korzystne.
Dzień dobry,
Bardzo często wykonuje się te zabiegi jednocześnie i należy je wręcz robić razem. Dobrze zrobiona operacja przegrody tak naprawdę jest możliwa w połączeniu z korekta nosa, bo mamy bardzo dobry w nią wgląd, szczególnie kiedy wykonywana operacja jest metoda otwartą.
Wykonana wcześniej operacja przegrody, automatycznie skazuje Panią na korektę nosa z przeszczepem chrzęstnym z żebra i podraża automatycznie koszty.
Pozdrawiam
Marta Wilczyńska