Dwa miesiące temu zauważyłam, że podczas rozmowy z kimś, bądź monologu mam problem z wymową wyrazów.

4 odpowiedzi
Dwa miesiące temu zauważyłam, że podczas rozmowy z kimś, bądź monologu mam problem z wymową wyrazów. Gdy chcę wypowiedzieć dane słowo, to po prostu nie mogę go wypuścić z ust. Mam tak jakby blokadę jakąś. Co to może być?
Dzień dobry,

opis wskazuje na niepłynność mowy. Niektóre sytuacje i bodźce mogą powodować takie właśnie blokady i zacięcia w wypowiedzi. Warto udać się do logopedy aby dokładnie ocenić problem, sposób oddychania i usystematyzować płynność mowy. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Trzeba się zastanowić jak radziła sobie Pani z wypowiedziami wcześniej. Czy blokady w mowie się pogłębiają, jest ich więcej? Warto zasięgnąć opinii logopedy, który zdiagnozuje i oceni mowę. Zwróci uwagę czynniki, które mogą wpływać na aktualny stan wymowy i pomoże rozwiązać problem.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Tutaj nasuwa się kilka pytań. Po pierwsze czy miała Pani jakieś urazy głowy, epizody padaczkowe bądź inne przypadłości neurologiczne?Czy w podanym przez Panią okresie około trzech miesięcy temu przeżyła Pani jakąś traumę bądź jest Pani w długotrwałym stresie, napięciu? To pytania jakie nasuwają się jako pierwsze bo naturalnie diagnozy nie można postawić. Trzeba udać się do neurologopedy na konsultację i ocenić czy ta przypadłość wymaga interwencji specjalistycznej tj. diagnozy neurologopedycznej czy jest potrzebna pomoc innego specjalisty.

Pozdrawiam
Karolina Modzelewska
Dzień dobry!
Każda trudność w mówieniu, artykułowaniu powinna zostać skonsultowana ze specjalista w gabinecie.
Warto zastanowić się czy w ostatnim czasie nie doszło do urazu mechanicznego głowy, epizodu padaczkowego, czy nie pojawiły się inne trudności neurologiczne, czy obecna sytuacja w Pani życiu nie nosi piętna długotrwałego stresu.
Polecam udać się do neurologopedy w celu dokonania diagnozy.
Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.