Dużo trenuje a nie chudnę, dlaczego?

7 odpowiedzi
Dwa tygodnie temu rozpoczęłam trening. Dużo biegam. Ograniczyłam węglowodany w diecie na rzecz białka. Ku mojemu zdziwieniu po zrzuceniu 1,5 kilograma po pierwszym tygodniu, moje dalsze trenowanie nie przynosi żadnych efektów. Moja waga stoi w miejscu. Co jest powodem, że nie mogę stracić kolejnych kilogramów? Jak powinnam zmodyfikować trening lub dietę, aby zobaczyć kolejne efekty?
Włączenie intensywnej aktywności fizycznej z jednoczesnym znacznym ograniczeniem węglowodanów może dawać skutek odwrotny do zamierzonego. Na pewno warto przeanalizować jadłospis i zaplanować go pod kątem treningów, zadbać o odpowiednie nawodnienie, ocenić skład ciała (ilość tkanki tłuszczowej i mięśni) i na tej podstawie określić cel do redukcji.

Witam, aby ustosunkować się do problemu, muszę posiadać podstawowe informacje. Jaka była początkowa masa ciała ( czy mamy do czynienia z nadwagą lub otyłością), czy istnieją jakieś stany chorobowe, czy wcześniej już Pani trenowała. Czy dieta, której Pani przestrzega jest prawidłowo zbilansowana?! Proszę o odpowiedzi na pytania, wtedy będzie mi łatwiej pomóc. Pozdrawiam
Cięzko udzielić odpowiedzi nie znając dokładnie przebiegu Pani diety i aktywności fizycznej. Zapraszam na bezpłatne konsultacje, po zebraniu odpowiedniego wywiadu postaram się odpowiedzieć na pytanie i dać kilka wskazówek. Pozdrawiam
Witam

Niestety bez badań lekarskich bądź oceny dzienniczka żywieniowego nie jestem w stanie za wiele napisać. Ważne jest by wykonać analizę składu ciała gdyż utrata wagi mogła wynikać ze strat wody a nie tkanki tłuszczowej. Powodów może być bardzo wiele. Zapraszam na konsultację w celu znalezienie przyczyn problemu.

pozdrawiam

AJ
Witam serdecznie,
niestety ciężko mi odpowiedzieć Pani na to pytanie nie znając szczegółów odnośnie Pani diety i stanu zdrowia. Zapraszam do kontaktu aby umówić się na wizytę, na której przeprowadzę niezbędne badania i wywiad żywieniowy.
Może Pani również skorzystać z formularza do porad on-line na stronie mobilnydietetyk-rybnik.pl

Pozdrawiam
Justyna Karbowy
Powodów może być wiele. Na pewno zacząć trzeba od zrobienia badań, które wykluczą nieprawidłową pracę tarczycy. Być może ograniczenie węglowodanów było zbyt drastyczne, może stosunek węglowodanów do białek jest niekorzystny albo po prostu ilość kalorii jest zbyt duża. Żeby postawić prawidłową diagnozę potrzebne są aktualne wyniki badań i dokładny wywiad żywieniowy. Od strony dietetycznej jest naprawdę sporo możliwości. Zapraszam do kontaktu: med@dieta.rzeszow.pl, a na pewno znajdziemy dobre rozwiązanie braku efektów odchudzania :)
Witam,..Przyczyn może być wiele, podstawą jest zrobienie analizy składu przed rozpoczęciem zmian, ponieważ nie wie Pani w tej chwili, czy czasem proporcja między tkanką tłuszczową a masą mięśniową nie zmienia się, poza tym warto również by zrobić tak zwany przegląd techniczny, w postaci badań, również i tarczycowych, kolejną kwestią może być zbyt mała ilość kcal, białka, tłuszczu, węglowodanów, kolejnym tematem są nietolerancje pokarmowe.. I tak by można wymieniać i wymieniać.. Zbyt mało wiem nt. Pani nawyków, odżywiania, by doradzić coś konkretnie. Czy to jest Pani pierwsze odchudzanie, czy kolejne?? to wszystko ma znaczenie. Także zapraszam na konsultację indywidualną w celu uporządkowania odżywiania i dobrania indywidualnego planu jak i zrobieniu analizy składu ciała.