Drętwienie twarzy i prawego boku.

3 odpowiedzi
Mama skarży się na drętwienie twarzy i prawego boku. Miała zrobione badanie na boleriozę-wyszły dobrze, na oddziale neurologicznym miała zrobione badania -nic nie wykazały. Kardiolog również nic nie stwierdził podczas badania. Co prawda mama leczy się na nadciśnienie, ale nikt nie powiedział że drętwienie jest od wysokiego ciśnienia (a nawet żaden z lekarzy gdy mama to mówi nie biorą tego pod uwagę) Proszę o pomoc i poradę co robić i co może być przyczyną tych właśnie dolegliwości. Z góry dziękuję. Pozdrawiam ;-)
Pacjentka jest przebadana dokładnie .Jeżeli był rezonans głowy (na neurologii) to temat jest
zamknięty. Jedynie oznaczył bym poziom witamin D3 i B 12 o ile nie był robiony.
Przepływy szyjne pewnie były ?

Dzień dobry, przyczyn takich dolegliwości może być mnóstwo (np.zmiany w kręgosłupie w odcinku szyjnym na tle zwyrodnieniowym, borelioza za to jest bardzo trudno do rozpoznania a większość ogólnie dostępnych badań okazuje się być fałszywie ujemnymi ) na pewno Pacjentka wymaga dalszej diagnostyki i leczenia, zbyt mało jest danych abym mogła się wypowiedzieć. Polecam udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.
Jest to najpewniej problem neurologiczny, a jaki - to pytanie do dobrego i zaangażowanego neurologa- stan zapalny nerwów, ucisk na pewne grupy nerwów ......potencjalnych przyczyn jest bardzo wiele. Niestety internetowo się nie da!!