dostalam skierowanie na krio i fonoforeze na kolano (zespol entezopatyczny szczytu rzepki) lekarz mo

4 odpowiedzi
dostalam skierowanie na krio i fonoforeze na kolano (zespol entezopatyczny szczytu rzepki) lekarz mowil ze krio ma byc pierwsze ,a w przychodni zapisali mi odwrotnie (brak terminow) to w koncu w jakiej kolejnosci sie wykonuje? mam 20 min przerwy miedzy zabiegami Nie chce zeby mi zrobili krzywde:(
Proszę się nie martwić, nie ma to większego znaczenia. To i tak nie jest leczenie przyczynowe, lepiej iść na terapię manualną do fizjoterapeuty i nie zawracać sobie głowy fizykoterapią. Przynajmniej poszuka przyczyny przeciążenia które doprowadziło do entezopatii.

Uważam ze kolejność zabiegów ma znaczenie .Tez wykonalabym najpierw zabieg krioterapii następnie ćwiczenia u po uzyskaniu lepszego ukrwienie w obrębie stawu zastosowalabym fonoforeze dlatego taka kolejność ponieważ wchłanianie się leku przy fonoforezie będzie wieksze
Przychylę się do opinii Pawła: przed rozpoczęciem leczenia należy odnaleźć mechanizm przyczynowo-skutkowy przeciążenia i na tej podstawie dobrać adekwatne postępowanie ( np. terapia manualna/ mobilizacje tkanek miękkich wraz z terapią funkcjonalną). Zabiegi fizykalne w przypadku leczenia narządu ruchu powinny być jedynie co najwyżej uzupełnieniem a nie terapią z wyboru.
Dzień dobry,
Kolejność zabiegów jak moi przedmówcy wspominali nie ma większego znaczenia. Zabiegi fizykalne powinny być traktowane jako uzupełnienie i pomoc w leczeniu a nie jako same leczeni. Układ ruchu jak nazwa wskazuje leczyć najlepiej ruchem. Dobrze dobrana terapia jak i ćwiczenia powinny rozwiązać przyczynę powstania danego problemu ( jak przeciążenia/ nieprawidłowa praca mięśni/stawów).