Do jakiego specjalisty?

6 odpowiedzi
Mam następujące dolegliwości drętwienie w okolicy lewej łopatki oraz pobolewanie. Problem zaczął się w listopadzie ubiegłego roku.Wówczas było tylko drętwienie, tak jakby coś "siedziało " mi na plecach. Poszłam do neurologa. Lekarka zleciła wykonanie prześwietlenia kręgosłupa, niczego tam nie dostrzegła. Wykonałam również ogólny wynik krwi, CRP, badanie na boreliozę, cukier. Wyniki były w normie. Zalecania to więcej ruchu. Zaczęłam chodzić na masaże i spacerować bardzo intensywnie, 5-6 km dziennie, czasami nawet do 10.Od czasu do czasu,ale bardzo rzadko te objawy były,ale nie intensywnie. Teraz boli, no i nie wiem może to problem z kręgosłupem który postępuje.Nie jest to ból nie do wytrzymania,ale jest.Pojawia się na ogół jak siedzę lub leżę, jak chodzę nie odczuwam.Czasami w nocy.Doraźnie pomagają rozgrzewające maście i Voltaren max,ale ból powraca.Lekarz rodzinny powiedział, że mogą to być początki dyskopatii, bo mam siedząca . pracę . Jak na razie ten ból utrzymuje się kilka dni, z przerwami.Czy mam się udać znowu do neurolga, czy może reumatologa?Przyznaję,że zaczyna mnie to irytować. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, proszę ponownie zgłosić się do neurologa, aby rozszerzyć diagnostykę o badanie MR kręgosłupa piersiowego/szyjnego oraz w zależności od wyniku rozpocząć odpowiednią terapię, najpewniej rehabilitację. Pozdrawiam

Witam!
Całe szczęście wykonane przez Panią badania dodatkowe są w normie. Niektóre bóle nie poddają się "zwykłym" środkom przeciwbólowym, leczenie powinno być skojarzone z zabiegami rehabilitacyjnymi. Czasem i to nie daje pożądanego efektu. Należy wówczas rozważyć włączenie nowoczesnych leków przeciwdepresyjnych (usuwają nerwobóle niepodatne ne typowe leki przeciwbólowe). Bardzo dobre opinie ma Duloxetyna: preparaty: Cymbalta lub Dulsevia. Warto spróbować. Oczywiście ruch i gimnastyka!
Z poważaniem
W. Łuczkowski
Do pełnej konsultacji Często zaburzenia czynnościowe, wady postawy, przymusowa jednostajna pozycja przy komputerze etc Stresy też odgrywają duzą rolę ...
Pozdrawiam i zapraszam
Przyczyną opisywanych dolegliwości może być 1) złogi w przewodach żółciowych spowodowane na przykład lambliozą; 2) skrócenie jednej kończyny dolnej i wada postawy kręgosłupa z tego powodu. Wybór specjalisty, który rozwiązał by ten problem diagnostyczny jest trudny. Będzie Pani "faszerowana" lekami przeciwbólowymi i kierowana na badania obrazowe, czym "lepszy" fachowiec - tym bardziej zaawansowane (lekarz POZ wyśle na rentgen, neurolog na rezonans).
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanona Pacjentko,
wskazany jest dobry fizjoterapeuta zajmujący się leczeniem problemów układu ruchu, a głównie kręgosłupa. O metodach, które ja preferuję , pisałem wielokrotnie w korespondencji z Państwem.
dr Andrzej Żytkowski
Witam.
Opisane przez Panią dolegliwości sugerują raczej problemy neurologiczne, najprawdopodobnie związane z kręgosłupem. Neurolog, po zbadaniu, zaleci zapewne dokładniejszą diagnostykę i włączy leczenie. Powodzenia.