Dlaczego wyrzucam swoją złość na rodzinę?

7 odpowiedzi
Witam, serdecznie! Nie wiem jak poradzić sobie ze swoim problemem. Jestem mężatka i od pięciu lat mamy dwoje dzieci. Mam bardzo trudny charakter, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Z mężem od dłuższego czasu ciągle się awanturujemy przeze mnie. Codziennie się denerwuje i krzyczę na wszystko bez najmniejszej przyczyny. Moje małżeństwo się powoli sypie i to z mojej winy. Szukałam pocieszeń na czateriach itp. w stosunku do sexu i nie tylko, lecz nigdy tego nie doświadczyłam, bo nie spotykałam się z mężczyznami. Od dłuższego czasu między mną, a mężem nie ma współżycia. Nie wiem co jest tego skutkiem. Są rożne awantury. Nie chce stracic dzieci oraz męża. Zaczęłam nawet się truć. Nie radzę sobie z emocjami. Proszę pomóżcie mi.
Myślę, że skoro sytuacja jest już tak trudna, to najwyższa pora podjąć środki zaradcze. NIE WOLNO DŁUŻEJ ZWLEKAĆ.
Trzeba będzie zacząć od wizyty u lekarza psychiatry, który pomoże dobrać leki na wyciszenie się. Z Pani wypowiedzi wynika, że stała się Pani impulsywna i trudno jest Pani zahamować pojawiający się afekt, co nie sprzyja konstruktywnym rozmową, a tylko w efekcie wzmacnia poczucie winy i niechęć do siebie. Dlatego farmakoterapia może być niezbędna w tej sytuacji.
Kolejnym krokiem będzie wizyta u psychoterapeuty, który pomoże Pani zrozumieć co się z Panią dzieję?, skąd tyle emocji?, i dlaczego tak trudno mimo chęci przerwać tę negatywną spiralę.
Proszę o siebie zadbać.
WIZYTA U LEKARZA PSYCHIATRY JEST NIEZBĘDNA.

Witam. Proszę rozważyć co jest Pani bliższe, czy przyjście do gabinetu z mężem na konsultację pary czy przyjście indywidualnie. Proszę też wtedy sprawdzić jacy terapeuci podejmują się pracy z parami czy rodzinami, bo nie wszyscy się tym zajmują. Internet jest dobrym sposobem na początek, żeby uzyskać wstępne informacje, ale żeby móc zacząć rozwiązywać Pani problem potrzebna jest bardziej szczegółowa rozmowa, która nie mogłaby być prowadzona na takim forum, gdzie inni mogą mieć do tego dostęp. W gabinecie ma Pani ten komfort i dyskrecję. Z tego, co Pani opisuje wynika, że próbuje Pani rozwiązywać swój problem samodzielnie od dłuższego czasu z niewielkim skutkiem, co jest najlepszym powodem do kontaktu ze specjalistą, który po szczegółowym rozeznaniu Pani trudności zaproponuje odpowiednią pomoc. Problemy niestety same się nie rozwiążą, natomiast psychoterapeuta może Pani pomóc znaleźć drogę do ich rozwiązania. Życzę Pani dobrego wyboru i powodzenia w pracy nad sobą i związkiem.
Szanowna Pani,
Dziękuję za wiadomość. Przeczytałam Pani historię.To bardzo trudne dzielić się swoimi przeżyciami. Z tego, co czytam widzę, że sporo problemów nagromadziło się w Pani życiu, z którymi trudno sobie poradzić, bądź znaleźć rozwiązanie. To dobrze, że szuka Pani wsparcia i ma ogląd swojej sytuacji.
Myślę, że przydatne byłyby konsultacje psychologiczne, by pomóc Pani w uporządkowaniu sytuacji życiowej i znalezieniu odpowiedzi na nurtujące Panią pytania.
z poważaniem
Aleksandra Szygendowska
Dzień dobry,
Problemy, które Pani sygnalizuje dotyczą nie tylko Pani, ale całej Waszej rodziny. Myślę, że bez dobrze zaplanowanej pomocy terapeutycznej napewno się nie obejdzie. Sugeruje też wizytę u psychiatry w celu wspomożenia się (czasowo) odpowiednimi środkami farmakologicznymi. Proszę oprócz tego koniecznie skontaktować się z terapeutą, który obejmie pomocą nie tylko Panią, ale także męża i dzieci. W sytuacji, którą Pani opisuje "choruje" cała rodzina.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Droga Pacjentko, nie podaje pani danych ważnych z punktu widzenia pomocy psychologicznej, a więc,np.pani staż małżeński, czy przyczyną napięć emocjonalnych jest brak współżycia i to stanowi kluczowy problem w pani małżeństwie. Chętnie pomogę, proszę się powołać na portal znany lekarz i zatelefonować - mam sukcesy w pracy ze związkami , w tym toksycznymi. Odradzam szukania "pociechy" na portalach randkowych , ma pani dzieci i męża a to jest sukces. Portale takie służą konkretom, sex randka, bądż przyjażń, itp.i są głównie dla singli, u pani można przecież popracować nad istniejącą relacją/ami. Agnieszka Truszkowska mgr.psycholog.
W sprawach, które Pani opisuje moze pomoc psychoterapia. Na konsultacje prosze umowic sie telefonicznie.
K. Jarosz
Witam, w opisie problemów przez Panią zgłaszanych na pierwszy plan wybija się ogromne cierpienie i lęk. Myślę, że taka perspektywa znacząco zawęża możliwości samodzielnego - niejako na własną rękę - poszukiwania skutecznych rozwiązań dla sytuacji w której się Pani znalazła. Pani obecna kondycja psychiczna zdaje się być sygnałem by poszukać dobrego specjalisty, w którego obecności i profesjonalnym wsparciu będzie mogła Pani bezpiecznie przyjrzeć się temu co podtrzymuje i rozwija problematyczne sytuacje, jak inaczej niż z perspektywy wypełnionej poczuciem własnej winy za to co się dzieje można na to wszystko spojrzeć. Serdecznie życzę powodzenia w Pani drodze do odzyskania równowagi i dobrego samopoczucia - z sobą samą i w swoim związku.