Dlaczego mam napięte plecy??

19 odpowiedzi
Witam!

Mam ogromny problem z napięciem mięśni pleców i barków. Po dniu pracy czuję zesztywnienie całych pleców i ogólną słabość w rękach itd. Co mogę z tym robić?? Dodam, że jestem osobą dość nerwową.
Witam
Przyczyn tego problemu może być kilka: złe nawyki postawy ciała, przeciążenie, stres. Trzeba dokładnie zdiagnozować ten problem i rozpocząć proces rehabilitacji. Pomocne będą też odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Witam. Zapraszam serdecznie na wizytę na której przeprowadzę kompleksowe badanie ciała. Przeanalizujemy sytuację uwzględniając wszystkie niezbędne aspekty i zaproponuję terapię która pomoże rozwiązać ten problem. Pozdrawiam serdecznie ;-)
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
we własnym zakresie można wykonywać odpowiednie ćwiczenia rozciągające, rolowanie, techniki relaksacji mięśni. Działanie hydrostatyczne wody też może wpłynąć na rozluźnienie więc można spróbować hydromasaży. Ciepło również korzystnie wpływa na napięcie oraz ślizg między tkankami więc np sauna lub okłady cieplne. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać zalecałbym wizytę u fizjoterapeuty, opcjonalnie można spróbować zwykłego masażu. Pozdrawiam
Dzień dobry, takie napięcie może wynikać w różnych przyczyn jednak pora dnia sugeruje raczej problemy w obrębie tkanek miękkich. Należy pamiętać, że różne patologie również mogą się objawiać w ten sposób. Zalecam konsultację ze specjalistą.
U siebie na codzień mam tego typu przypadki, więc zapraszam.
Przyczyn może być wiele. Trzeba udać się na badanie do specjalisty ortopedy i po przeprowadzonej diagnostyce rozpocząć adekwatne leczenie.
Witam.
Powodów może być wiele. Jednym z nich może być napięcie wywołane nerwowością. Z doświadczenia jednak stawiałbym na problemy z kręgosłupem. Wielu moich pacjentów z podobnymi napięciami po dobraniu odpowiedniej terapii na wizycie diagnostycznej na wizytę kontrolną przychodzi już bez tego rodzaju problemu. Źle pracujące segmenty kręgosłupa potrafią wywołać ogromne napięcie tkanek nawet bardzo oddalonych od samego źródła problemu, stawiałbym tym bardziej na kręgosłup gdyż występują równoczasowo objawy w obydwu kończynach. Bardzo dobrze rozwinięta część diagnostyczna w metodzie McKenziego poparta terapią pozwoli znaleźć źródło problemu i skutecznie pozbawić Pana/Pani problemu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Pytanie jest bardzo ogólne, a odpowiedzi na postawione pytanie może być mnóstwo. Po pierwsze być może napięcie bierze się z niewłaściwej pozycji ciała, gdzie przyjmuje Pan/Pani pozycje zamknięta, głowa jest ufiksowana i wysunięta do przodu, może być napięcie w stawach skroniowo żuchwowych. Słabość w rękach może wynikać ze zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa. Istnieje na prawdę dużo przyczyn . Prosze się pojawić w gabinecie rehabilitacyjnym i wtedy najlepiej będzie dobrać odpowiednia technikę dla Pana/Pani w celu uśmierzenia bolu.
Pozdrawiam :-)
Stres, praca statyczna lub ciężka praca fizyczna powodują zwiększone napięcie mięśni. Ciężko tego uniknąć w naszym zabieganym życiu, dlatego coraz więcej osób korzysta z masaży leczniczych. Pozwalają rozluźnić mięśnie i zlikwidować ból. Ważna jest też profilaktyka, czyli w tym przypadku korekcja pewnych rzeczy w życiu, które nasilają napięcie mięśni (np. zła pozycja podczas pracy przy komputerze)
Witam kwestia jaką prace Pan wykonuje to po pierwsze a po drugie jeśli jest Pan osobą nerwową to napięcie może być spowodowane ciągłym stanem poddenerwowania i ciało już po prostu tego nie wytrzymuje powodując napięcie które uciska na nerwy wywołujące drętwienie czy promieniowanie do kończyn. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Warto udać się na wizytę fizjoterapeutyczną. Dokładna ocena pozwoli na sprecyzowanie Pani głównych problemów. Odpowiednio dobraną terapią można wpływać zarówno na stan Pani układu autonomicznego (związany z nerwowością), stan narządów jamy brzusznej (np. wątroba i żołądek, terapia wisceralna), czy stan samego kręgosłupa. Możliwych przyczyn dolegliwości jest wiele, podobnie jak technik ich leczenia, lub zaleceń dotyczących Pani stylu życia. Powinna Pani otrzymać wyczerpujące zalecenia i możliwość likwidacji tych problemów w trakcie wizyt u profesjonalisty.
Dzień dobry.
Kłopoty tego rodzaju mogą mieć wiele różnych przyczyn i nie sposób bez konsultacji określić, która bezpośrednio za nie odpowiada. Na początek polecałbym zadbać o regularny trening kondycyjny (nordic walking, joga, trening obwodowy), ponieważ pozwala on zarówno podnieść sprawność mięśni jak i zredukować objawy stresu. Jeśli to nie zadziała konieczna będzie już konsultacja u terapeuty w celu dalszej diagnostyki. Pozdrawiam.
Witam,niestety przyczyny takich dolegliwości mogą być różnorodne .Dlatego zachęcam do- przeprowadzenia szczegółowego wywiadu połączonego z diagnostyką funkcjonalną u specjalistycznego fizjoterapeuty. Pozdrawiam.
Witam
Najlepiej skonsultować się z terapeuta manualnym. Jeśli problem jest ogromny jak to Pan /Pani określa potrzebna będzie analiza pracy układu szkieletowo-mięśniowego w kontekście czynności dnia codziennego i problemów emocjonalnych. Oprócz terapii otrzyma Pan/Pani wskazówki co do treningu leczniczego i sposobów jak radzić sobie ze stresem. Taka droga będzie optymalna.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
zdarzają się napięcia w obrębie pleców zwłaszcza w części piersiowej i karku wywołane nadmiernym przeciążeniem pnia współczulnego. U tzw. osób nerwowych poddawanych dużym dawkom stresu taka sytuacja może wystąpić. Napięcia i bóle z tym związane mogą pojawiać się również w wyniku zwykłych problemów przeciążeniowych. Możliwe też, że mają miejsce oba czynniki. Pień współczulny można bardzo skutecznie rozluźniać metodą neuromobilazcji. Mięśnie i system posturalny można wesprzeć masażami i ćwiczeniami. Masaże mogą też wtórnie oddziaływać na pień współczulny zmniejszając jego napięcie. Możliwe, że są też inne czynniki wywołujące opisane problemy dlatego sugeruję udać się do fizjoterapeuty na dokładne badanie i analizę. Pozdrawiam.
Szanowna/y Pani/e,
przede wszystkim zacząłbym od określenie głównego problemu Pana/-i dolegliwości- czy jest to "zwykłe" zmęczenie mięśni i/lub ich nadmierne napięcie czy mamy do czynienia z czymś bardziej złożonym, np. choroby mięśniowe.
Pomocne mogę okazać się różne rodzaje masażu, rozciąganie (stretching), rollowanie mięśni rollerem, fizykoterapia itd. Dopełnieniem terapii może być psychoterapia, odnowa biologiczna (np, sauna).

Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Długie siedzenie (pozycja statyczna), plus nerwy, które dodatkowo spinają mięśnie, stąd problemy.
Co można zrobić? Aktywność fizyczna (pływanie, spacery) oraz próba zrelaksowania się poza pracą. Melisa uspokaja, zaś ciepła kąpiel rozluźnia mięśnie. Jeżeli to nie pomoże, należy udać się na wizytę do fizjoterapeuty.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Dzień dobry. Proszę zapisać się do lekarza POZ, w tej sytuacji konieczne jest badanie lekarskie. Może być również potrzebna ocena neurologa. Pozdrawiam
Witam,stres na pewno jest jednym z czynników,jednak aby coś więcej stwierdzić należałoby wykonać badanie funkcjonalne oraz posturalne w gabinecie.
Pozdrawiam
R.Lewandowski
Zdecydowanie polecam wizytę u fizjoterapeuty - terapeuty manualnego. Zredukuje napięcie, nauczy profilaktyki.