Dieta odchudzająca w czasie ciąży czy po?

11 odpowiedzi
Witam, jestem w 7 miesiącu ciąży, czy jest sens przechodzić teraz na dietę aby ewentualnie zatrzymać swoja wagę? Czy lepiej przyjść na wizytę po ciąży?
Witam serdecznie

Jeżeli rozumiemy dietę jako sposób życia to tak zdecydowanie warto zacząć już teraz. Nie mam na myśli redukcji wagi a wręcz przeciwnie jeść zgodnie ze wskazaniami, ale zwracać uwagę na jakość jedzonych produktów. W ciąży jak i nie najważniejsza jest regularność. Natura zawsze będzie działała na rzecz potomstwa :) . Mamie zabierze i da dziecku. Problem pojawia się gdy mama nie ma bo je zbyt mało, wtedy zaczyna się magazynowanie. Należy pamiętać, że chcąc karmić piersią trzeba jeść jeszcze więcej niż w ostatnim trymestrze ciąży. Gruczoły mleczne działają jak jedna wielka produkcja, która potrzebuje energii do swojej pracy. Dodam, że jest to optymalna metoda zrzucania kilogramów. Po zakończeniu karmienia można śmiało podjąć z walkę z pozostałościami po ciąży o ile jeszcze będą :) Dieta wraz z ćwiczeniami (bardzo ważne, żeby ciało wróciło do normy) może zdziałać cuda !

Dzień dobry, to zależy od wielu czynników, zapraszam na konsultację.
Dzień dobry!
Warto zacząć zmianę nawyków żywieniowych już teraz. Oczywiście nie będzie to dieta odchudzająca, a jedynie kontrolująca przyrost masy ciała do porodu, ale szczerze zachęcam do rozpoczęcia już teraz. Jako mama dodam jeszcze, że teraz ma Pani dużo więcej czasu dla siebie i warto wykorzystać go na naukę zmian w sposobie żywienia. Już za chwil kilka maluszek zaabsorbuje Panią i proces może okazać się trudniejszy. Powodzenia i trzymam kciuki!
Barbara Dąbrowska-Górska
Witam, warto w tej chwili zadbać już o nowy start z odżywianiem. Jednak to nie jest czas na redukcję masy ciała a na właściwe kontrolowanie masy do czasu porodu. Warto o tym pomyśleć, ponieważ dwa ostatnie miesiące ciąży służą nadmiernemu tyciu, co nie jest wskazane. Równocześnie przygotujemy się do porodu a potem do ewentualnego karmienia i powrotu do figury sprzed ciąży albo nawet redukcji masy ciała. Pozdrawiam serdecznie. Równocześnie przypominam, że podczas ciąży jemy DLA dwóch a nie ZA dwóch.
Dzień dobry, nie odchudzamy się w czasie w ciąży. Teraz powinna się
Pani skupić na racjonalnym żywieniu, które dostarczy wszystkich niezbędnych składników dziecku. Po porodzie, a najlepiej po skończeniu karmieniem piersią, można zgłosić się do dietetyka na dietę redukcyjną.
Witam,
Zdecydowanie okres ciąży to nie jest czas na stosowanie diet, czy restrykcji kalorycznych, raczej należy zadbać o odpowiednie odżywienie pod kątem mikro i makroskładników, jak również ukierunkowanie jadłospisu pod kątem jakościowym. W tej chwili to powinno być głównym celem, ze względu na potrzeby rozwijającego się dziecka, jak i Pani. Jest to bardzo ważny czas i odpowiedni dobór żywienia ma tu ogromne znaczenie, jednak powinno być nastawione na wysoką wartość odżywczą. W Pani wiadomości zawartych jest zbyt mało danych dlatego, w razie wątpliwości zapraszam do kontaktu lub na konsultację. Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Wszystko zależy od Pani samopoczucia, wagi oraz wyników badań. Dieta to pojęcie szerokie, ale racjonalne odżywianie jest potrzebne w każdym trymestrze. Jeśli miała Pani na myśli zatrzymanie wagi lub spadek po ciąży to warto na wizytę do dietetyka zgłosić się ok 3 miesiące po porodzie, kiedy poziom hormonów się stabilizuje i łatwiej stracić kilogramy.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Magdalena Maławska
Szanowna Pani,
odchudzanie w przypadku kobiet w ciąży jest zabronione, ponieważ może to przynieść negatywne skutki dla dziecka. Przejście na dietę redukcyjną można zacząć po porodzie, wtedy bardzo serdecznie zapraszam na wizytę.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Witam,
w ciąży odchudzanie jest przeciwwskazane, zalecany przyrost masy ciała w ciąży to od 11 do 13 kg. Prawidłowy przyrost masy ciała dla Pani powinien określić lekarz prowadzący lub dietetyk. Zachęcam do skorzystania z konsultacji i zbilansowanego planu żywieniowego na ostatni trymestr ciąży. Odchudzanie będzie wskazane po zakończeniu karmienia piersią, do tego czasu proponuję zbilansowaną dietę, dzięki której Pani pokarm będzie dostarczał noworodkowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Laktacja powoduje też zwiększenie zapotrzebowania energetycznego organizmu, dzięki czemu łatwiej będzie Pani zgubić dodatkowe kilogramy.
Pozdrawiam serdecznie!
Wydaje się logiczne, że ciąża to nie jest dobry czas na odchudzanie. Warto jednak zwrócić uwagę na stosowaną dietę i unikać przede wszystkim SŁODYCZY. BD
Witam serdecznie. W okresie ciąży odchudzać się nie należy. Należy jeść zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym. Odchudzanie proszę zostawić na okres po ciąży. Dodatkowo jeśli będzie Pani karmić to w początkowym okresie laktacji nie powinno się przeprowadzać odchudzania. W tym okresie zapotrzebowanie energetyczne jest u Pani większe o około 500 kcal ze względu na karmienie. W tej chwili proponowałabym dietę odpowiednio zbilansowaną energetycznie, bez deficytu kalorii. W okresie kiedy dziecko oprócz mleka zaczyna spożywać inne posiłki, a ilość karmienia piersią się zmniejsza można wprowadzać dietę z deficytem kalorycznym.