Dieta odchudzająca po ciąży dla cukrzyka.

8 odpowiedzi
Witam! Mam 32 lata i 26kg nadwagi po ciąży. Mam 170 cm wzrostu, ważę 87 kg. Bardzo chciałabym schudnąć do lipca, czy jest to mozliwe? Mam cukrzycę typu 1.
Chętnie pomoglabym ale jestem na urlopie.macierzynskim do początku 2017 r. Pozdrawiam Monika P-S

Witam,
zdrowe odchudzanie to 0,5-1 kg / tydz. Jak będzie u Pani to się oczywiście okaże jak zaczniemy działać. I wizyta z dietą i wizytą kontrolna 180 zł - PROGRAM MINI - w cenniku są też inne propozycje , proszę się z nimi zapoznać na ZL lub stronie internetowej Centrum
Oczywiście, że jest możliwe aby do lipca schudnąć, także w przypadku cukrzycy typu 1.
Po pierwsze należałoby przeprowadzić wnikliwy wywiad, dopiero później można przejść do komponowania diety.
Co do kosztów diety - są one mniej więcej opisane na profilu :-) Szczegóły ustalamy poczas wizyty.
Dzień dobry, tak, jeśli nie ma jakiś dodatkowych zaburzeń metabolicznych to jest to możliwe. Potrzebowałabym spis żywienia z 4 dni (dokładny) oraz najświeższe badania.

Pozdrawiam serdecznie
Witam,
Jest to jak najbardziej możliwe, jednak należy uwzględnić wszystkie przyjmowane leki i schorzenia, gdyż na pewno będą one rzutować na skuteczność prowadzonej terapii. Jednak należy pamiętać, że każdy pacjent to kwestia indywidualna, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, o których już wspomniałam. Założony okres czasu wydaje się racjonalnym, więc jeśli zostanie połączony z odpowiednią terapią żywieniową powinna Pani osiągnąć zamierzony cel. Pozdrawiam serdecznie.
Zapraszam do umówienia się na wizytę konsultacyjną.
W Pani przypadku żywienie jest bardzo ważne. Czy byłajuż Pani pod opieką dietetyka?
Kiedy robiła Pani ostatnio badania?
pozdrawiam serdecznie
Oczywiście jest to możliwe, chudnięcie 1 kg na tydzień jest możliwe i prawidłowe, wiec potrzebuje Pani 26 tygodni na uzyskanie wymarzonej wagi. Dieta dla Pani musi być tak skomponowana aby pozwalała kontrolować chorobę a dokładnie mówiąc aby regulować poziom glukozy we krwi. Ważne jest aby nie dopuszczać do uczucia głodu. Dieta dla Pani musi mieć dobrze wyliczoną ilość węglowodanów gdyż to pozwala kontrolować poziom glukozy.
Dzień dobry,
tak ... jest to możliwe. Wszystko jest uzależnione jednak od kilku czynników, w tym Pani aktywności fizycznej. Racjonalna i najbardziej pewna redukcja masy ciała to 2-4kg na miesiąc. Pewnie początkowo w Pani przypadku jest szansa na 3-4kg na miesiąc, a później ulegnie to spowolnieniu (im mamy więcej do zredukowania tym idzie nam szybciej). Czy uda się zrzucić 26kg - tego nie chciałbym obiecywać, ale jest to ok 2,5kg na miesiąc więc wynik całkiem realny.