Dieta na refluks dla człowieka aktywnego sportowo

12 odpowiedzi
Witam
Niedawno wykryto u mnie refluks żołądka . Moje objawy nie sa strasznie uciazliwe lecz bardzo chcialbym aby lekarz dietetyk mnie poprowowadzil i rozpisal diete . Jestem osoba aktywna sportowo wiec chcialbym aby dieta byla polaczona z zywieniem sportowym i oczywiscie aby nie zjadla mojej calej pensji :)) Czy jest to w ogole mozliwe ??
Serdecznie pozdrawiam
Oczywiście jest to możliwe. Na podstawie wywiadu żywieniowego dietetyk układa jadłospis dopasowany do potrzeb organizmu. Uwzględnia odpowiednią podaż składników odżywczych, witamin i składników mineralnych.
Zapraszam serdecznie do kontaktu: proziewska(at)gmail.com

Witam serdecznie! Oczywiście, że jest możliwe :) Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam ciepło
Tak, oczywiście jest to w pełni możliwe. Prawidłowo skomponowane żywienie jest zarówno bardzo istotne w przebiegu choroby refluksowej jak i przy wzmożonej aktywności fizycznej. Dodatkowo, indywidualnie dobrany plan żywieniowy zawsze powinien bazować na takich produktach, na który pacjent może sobie pozwolić, bez obciążenia budżetu domowego.
Pozdrawiam
Dietetyk, mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado
Dzień dobry,
oczywiście, istnieje możliwość ułożenia diety dla osób z refluksem i aktywnych fizycznie. Abym mogła lepiej pomóc zapraszam do mnie na konsultację wstępną. Przeprowadzę szczegółowy wywiad żywieniowy i ustalimy wspólnie plan działania na najbliższy czas.

Pozdrawiam
Jak najbardziej jest to możliwe, sugeruje poszukać dobrego dietetyka w swojej miejscowości, ponieważ kontakt na odległość jest zawsze utrudniony.. Pozdrawiam z Bydgoszczy
Witam, żywienie przy refluksie wcale nie musi być drogie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowny Panie,
ułożenie takiej diety jest jak najbardziej możliwe. Zachęcam do poszukania dietetyka z wyksztłaceniem medycznym, który dobrze dopasuje jadłospis do Pana schorzenia i uwzględni aktywność fizyczną.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Witam,
Oczywiście, że jest to możliwe. Zapraszam na wizytę, na której przeprowadzimy wywiad żywieniowo-zdrowotny i postaramy się zidentyfikować produkty, które najczęściej przyczyniają się do pojawienia dolegliwości.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
jak najbardziej jest to możliwe. Wbrew pozorom zalecenia diety przy chorobie refluksowej wcale nie muszą być obciążające dla kieszeni pacjentów, natomiast wszystko zależy tak naprawdę od zapotrzebowania kalorycznego. Skoro jest Pan osobą aktywną fizycznie, to z pewnością zapotrzebowanie energetyczne będzie oscylować na poziomie 3000kcal dziennie, a może i więcej. To dopiero mogę dokładnie ocenić po wykonaniu szczegółowej analizy składu ciała, a także po przeprowadzeniu wywiadu. Zapraszam do współpracy!

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Mikołajczyk
Oczywiście. Refluks w sporcie jest dość częstym zjawiskiem. Oprócz wprowadzenia odpowiedniej diety, istotny jest również dobór ćwiczeń, tak, aby nie pogłębiać dolegliwości.
Pozdrawiam
Witam serdecznie
Dobór produktów w jednostkach chorobowych należy traktować indywidualnie. Listy produktów dostępne w Internecie to schematy, które zawsze należy dopasować pod siebie. Polecam sugerować się swoim samopoczuciem po spożyciu danych produktów.
Oczywiście zajmuję się przygotowaniem jadłospisów indywidualnych pod tą chorobę uwzględniając aktywność fizyczną pacjenta. Koszt pierwszej wizyty i tygodniowego jadłospisu to 120zł. Proszę się nie martwić, dietę idzie ułożyć z prostych produktów dostępnych nawet w Biedronce ;-)
Pozdrawiam, dietetyk Katowice mgr Kamila Dyndor
Dzień dobry,

W przypadku choroby refluksowej przełyku stosuje się dietę łatwo strawną z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Jak najbardziej jestem w stanie się podjąć zaplanowania interwencji żywieniowej w Pani przypadku po starannej analizie Pani stanu zdrowia i dotychczasowych nawyków oraz preferencji żywieniowych.

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz Durbas
Dietetyk