Dermaroller w ciąży

17 odpowiedzi
Witam,

Czy w ciąży dozwolone są jakieś metody redukowania blizn po trądziku?
Wiem, iż żadne lasery/złuszczanie kwasem są niedozwolone, jednak czy Derma roller można bezpiecznie używać w ciąży?

Pozdrawiam
Milena
Szanowna Pani,
Niestety Derma rollery są przeciwwskazane w ciąży. Poponuję rozpocząć kurację po zakończeniu karmieniu piersią, wszystkie skuteczne metody w leczeniu blizn potrądzikowych nie powinny być wykonywane w ciąży i w okresie karmienia piersią.
pozdrawiam serdecznie

Ciąża jest przeciwwskazaniem do wszelkich zabiegów z przerwaniem ciągłości skóry.
Szanowna Pani
Można używać tej terapii w ciąży. Same mikronakłucia skory nie stanowią zagrożenia dla płodu.
Pozdrawiam serdecznie
Wiatam. W ciąży taki zabiegi jak dermoroller nie wskazany. Pozdrawiam
Nie wykonujemy żadnych zabiegów w okresie ciąży i karmienia.
Proszę nie wykonywać tego typu zabiegów , które mogą zaostrzyć problem
Derma roller może Pani używać , ale niewiele on pomoże na blizny , zapraszam za parę miesięcy , pozdrawiam
Witam generalnie w ciąży odradzam jakiekolwiek zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
Witam,
rzeczywiscie w czasie ciaży zabiegi laserowe raz peelingi są niedozwolone. Nie zalecamy również dermarolerów, ponieważ żeby poprawić blizny potrądzikowe należałoby zastosować rollery z długimi igłami. Taki zabieg bez znieczulenia jest dla pacjenta bardzo bolesny. Ponieważ w ciązy niewskazane jest też zastosowanie kremów znieczulajacych, taki zabieg byłby dla pacjentki trudny do zniesienia i generowałby zbyt wielki stres. A to niekorzystnie mogłoby się odbić na dziecku.
Pozdrawiam
Aczkolwiek nie ma takich badań to dermaroller w mojej ocenie nie powinien być niebezpieczny. Powinna jednak Pani rozważyć pozostawienie wszelkich procedur na okres po urodzeniu dziecka.
Pani Mileno, Dziękuję za pytanie. Otóż w stymulacja skóry dermarollerem w czasie ciąży nie jest przeciwskazana. Dodatkowo efekty będą spektakularne, gdyż w ciąży hormony dodatkowo pomogą Pani skórze wyglądać na promienistą i odświeżoną!
Dzień dobry, w ciąży nie wykonuje się zabiegów laserem itd. Można natomiast stosować leki działające miejscowo. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
Witam. Niestety ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonywania większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Najlepiej byłoby poczekać do rozwiązania a następnie zacząć kuracje od serii zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego. Pozdrawiam
W ciąży nie powinno się stosować żadnych inwazyjnych zabiegów na skórę.z powodu zmian hormonalnych skóra reaguje inaczej i mogą wystąpić np przebarwienia.
W czasie ciąży wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są niedozwolone.
Witam! Mikronakłuwanie to liczne nakłucia skóry niosące ryzyko infekcji. Nie ma jednego zabiegu ,który po pierwszym razie zredukuje blizny -to zawsze seria zabiegów ,więc ryzyko wzrasta dodatkowo.Nie polecam.Pozdrawiam
Ciąża to szczególny stan i każdy stan zapalny u ciężarnej spowoduje, że we krwi krążyć będą "prostaglandyny" które indukują i nasilają czynność skurczową macicy. Mówiąc prosto. Może się uda bez powikłań a może się skończyć tragicznie. Jak tylko Pani urodzi będzie można pomóc. Proszę się teraz cieszyć z tego maleństwa a pomyślimy o bliznach później.