Depresja skutki uboczne paxtin 20

6 odpowiedzi
Witam
Chciałam się dowiedzieć czy lek paxtin 20 może nasilić lęki ponieważ są większe jak wcześniej przed zażywaniem leku.
Pozdrawiam.
Na początku leczenia wszystkimi lekami z grupy leków przeciwdepresyjnych może przejściowo dojść do pogorszenia samopoczucia pacjenta z nasileniem początkowo zgłaszanych objawów. Pogorszenie to zazwyczaj ustępuje po ok 2-3 tygodniach stosowania terapii. Jeśli złe samopoczucie utrzymywało by się nadal w okresie 4-8 tygodnie stosowania leczenia prawdopodobnie należałoby zmienić lek.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Może, nie musi wystąpić nasilenie lęku, zwłaszcza na początku stosowania. Jeśli objawy uboczne nie ustępują w ciągi 2-4 tygodni należy rozważyć odstawienie leku. Czasem przy wprowadzaniu leków stosujemy doraźnie leki uspokajające, które potem są odstawiane.
U niektórych pacjentów może nasilać. Należy skontaktować się ze swoim lekarzem psychiatrą.
Na początku przyjmowania leku paxtin mogą być nasilone lęki.
Nie potrafię odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Zwiększenie lęków mimo zażywani leku przeciw lękowego można i trzeba wiązać z wieloma czynnikami. Jednym z nich mogą być skutki uboczne leku. Ale o tym myślałbym na końcu. Może to etap choroby? Może sygnał innych zaburzeń? może reakcja na aktualne wydarzenia?
Czy nie można o to zapytać lekarz leczącego?
Pozdrawiam.
Witam.

Takie działania uboczne, jak np. nasilony lęk, mogą pojawić się na początku przyjmowania niektórych leków przeciwdepresyjnych lub przeciwlękowych (również lek Paxtin). Warto nie zniechęcać się i przeczekać ten okres, który trwa ok. 2-3 tygodni i poprzedza wystąpienie właściwego efektu leczniczego, tj. działania przeciwlękowego lub przeciwdepresyjnego.

Pozdrawiam serdecznie